Pokrzywka idiopatyczna. Sprawdź, jak sobie pomóc

claritine na pokrzywkę idiopatyczną

Spis treści

Nie da się ukryć, że pokrzywka idiopatyczna to dość przykra i bardzo uciążliwa przypadłość. Niestety, to właśnie ona jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry. Szacuje się, że pokrzywka dotyka aż 20% populacji. Znacznie częściej pojawia się u kobiet, niż u mężczyzn. Rzadko występuje u dzieci, choć zdarzają się przypadki zachorowania również wśród najmłodszych.

Skąd pewność, że to pokrzywka idiopatyczna?

Najbardziej charakterystycznym symptomem pokrzywki idiopatycznej są bąble. To one powinny wzbudzić niepokój i być bodźcem do działania (czytaj: leczenia). Ów bąble mogą mieć różną wielkość, ale to co je łączy, to symetryczne ułożenie na skórze. Innym, równie charakterystycznym objawem pokrzywki idiopatycznej jest bardzo silny, wręcz trudny do wytrzymania świąd skóry. Zazwyczaj pojawia się on wieczorem, przez co utrudnia zasypianie. U niektórych osób może pojawiać się w środku nocy potęgując tym samym bezsenność i zmęczenie. Uwaga! Bąble towarzyszące pokrzywce idiopatycznej tak jak nagle się pojawiają, tak samo nagle mogą zniknąć. Czasami znikając z jednego obszaru, mogą jednak pojawić się w innym, np. z dłoni mogą przenieść się na ramiona lub łopatki. Ostra postać pokrzywki idiopatycznej trwa do 6 tygodni. Pokrzywka przewlekła trwa znacznie dłużej. Zazwyczaj jest to okres dłuższy niż 6 tygodni.

lek na pokrzywkę idiopatyczną

Jak leczyć pokrzywkę idiopatyczną?

Skutecznym rozwiązaniem na pokrzywkę idiopatyczną są leki przeciwhistaminowe, które hamują działanie histaminy – substancji wywołującej dokuczliwe objawy alergiczne. Biorąc pod uwagę fakt, że pojawienie się pokrzywki może mieć podłoże emocjonalne, u niektórych osób leczenie rozszerza się o leki uspokajające, które mają zminimalizować skutki stresu.

Ulgę w pokrzywce idiopatycznej przynosi przykładanie do chorej skóry kostek lodu. Pomocne są również okłady z zimnej wody oraz soku z cebuli. W momencie, kiedy na skórze pojawia się obrzęk naczynioruchowy, wówczas zaleca się podanie adrenaliny.

Claritine – lek pomocny przy pokrzywce idiopatycznej

Na pokrzywkę idiopatyczną poleca się również CLARITINE – numer jeden wśród leków na alergię różnego rodzaju i różnego pochodzenia. CLARITINE (sprawdź TUTAJ) to lek, który działa aż przez 24 godziny nie powodując przy tym skutków ubocznych i uczucia senności. Oznacza to, że już jedna dawka leku jest w stanie złagodzić nieprzyjemne objawy i przynieść ulgę do 24 godzin. Dzięki temu nie trzeba non stop łykać leków i innych specyfików. A jak działa CLARITINE? Przede wszystkim łagodzi uporczywy świąd. Poza tym minimalizuje zaczerwienienie skóry, dzięki czemu skóra prezentuje się o wiele lepiej.