Szukaj
Close this search box.

Profesjonalny portret – pierwszy krok do sukcesu

portrety

Spis treści

Nie tak dawno temu mówiliśmy sobie o fotografii produktów. Dziś na tapetę weźmiemy portrety. Fotografia portretowa jest dziś zjawiskiem bardzo pożądanym. Coraz więcej osób decyduje się na profesjonalne zdjęcia, bo jak wiadomo w dzisiejszym świecie lepiej sprzedają się obrazy, aniżeli słowa. Profesjonalny portret jest dziś pierwszym krokiem do sukcesu. Szczególnym rodzajem portretów są zdjęcia osób poszukujących pracy. Czym powinny charakteryzować się profesjonalne portrety, które pozwolą sprzedać samego siebie?

Portret idealny – cechy

Zacznijmy od tego, że portret może być rozumiany w dwojaki sposób. Może obejmować całą sylwetkę lub wyłącznie twarz. Wszystko zależy od przyjętej koncepcji. Przykładowo: jeśli chcemy wysłać CV do korporacji lub innej firmy, wówczas najlepiej sprawdzi się portret przedstawiający samą twarz. Wysyłając zdjęcie do agencji hostess lub agencji artystycznej, powinniśmy już zadbać o wizerunek całej sylwetki.

W portrecie biznesowym lub takim, który chcemy dołączyć do CV najistotniejsze jest przedstawienie samego siebie w taki sposób, aby zrobić jak najlepsze wrażenie. Nowoczesne portrety stanowią bowiem ważny element wizerunkowy każdej liczącej się na rynku korporacji. Wykonując portret „biznesowy” musimy zadbać przede wszystkim o to, aby zdjęcie oddawało nasz charakter i osobowość. Nasza osoba na zdjęciu powinna wzbudzać zaufanie i sympatię. Niewskazane są więc posępne miny. Bardzo ważnym elementem portretu biznesowego jest też strój. Aplikując do poważnej firmy powinniśmy być odpowiednio na zdjęciu ubrani. Najlepsza jest elegancka koszula i marynarka.

Portret – podstawowe wymogi

Wiele osób decyduje się dziś na samodzielne wykonanie portretu. Nie jest to takie skomplikowane. Wystarczy tylko posiadać statyw i samowyzwalacz w aparacie. Aby jednak wykonywany przez nas portret był dobrej jakości i nadawał się do wystawienia go na widok publiczny, musi spełniać pewne wymogi. Jakie?

  1. Aparat na wysokości wzroku – dobrze wykonany portret jest jednoznaczny z zachowaniem odpowiednich proporcji. Należy zatem ustawić aparat na wysokości oczu lub trochę wyżej.
  2. Kadr centralny – punktem centralnym jest oko osoby fotografowanej.
  3. Bliki – inaczej iskierki w oczach. Chcąc je uzyskać należy sięgnąć po tzw. blendę, która idealnie odbija światło. Do tego celu można również wykorzystać program graficzny, za pomocą którego obrabia się zdjęcia.
  4. Tło – najlepiej aby było czyste, jednokolorowe. Ważne jest aby dobrze przyjrzeć się kadrowi i upewnić się, że nie ma niczego w tle co odciągałoby uwagę od tematu zdjęcia.

A jeśli w studio, to ile to kosztuje?

Jeśli nie mamy doświadczenia w robieniu zdjęć lub nie dysponujemy odpowiednim sprzętem, wówczas najlepszym, co możemy zrobić jest oddanie się w ręce profesjonalisty. W końcu portret to nasza wizytówka, zrobienie dobrego „pierwszego wrażenia”. Co by nie mówić – musi być dobry! Wycena sesji zależy od tego, czy portrety mają być wykonane w studiu czy w innym miejscu, a także od tego, jak długo taka sesja będzie trwała. Dlatego zawsze lepiej skontaktować się z fotografem, w którego ręce chcemy się oddać i poprosić o indywidualną wycenę. Po więcej informacji na temat profesjonalnych portretów zapraszam Was na stronę: http://portret24.pl/