Profile aluminiowe – rodzaje oraz kolory. Co kupić?

profile aluminiowe

Spis treści

Za pomocą profili aluminiowych można bardzo łatwo wykonać różne konstrukcje, między innymi ogrodzenia, zabudowę balkonu czy tarasu. Jakie rodzaje profili oferują producenci? Gdzie można je zamówić?

Profile aluminiowe – do czego służą?

Profile wykonane z aluminium są bardzo często używanymi materiałami do wykonania wielu typów konstrukcji. Ze względu na właściwości aluminium cechują się one licznymi zaletami, między innymi są wysoce odporne na czynniki pogodowe, wytrzymałe, łatwe w obróbce. Ponadto, dzięki wykończeniu przez malowanie proszkowe, wyróżniają się także bardzo atrakcyjnym wyglądem.

Za pomocą profili aluminiowych można wykonać wiele konstrukcji, na przykład jak:

  • ogrodzenia
  • furtki
  • bramy
  • balustrady
  • poręcze
  • zabudowę tarasu i balkonu

Jest to tylko przykładowe zastosowanie tego typu materiału, ponieważ może być on wykorzystany także do wielu innych celów ze względu na swoje właściwości.

Rodzaje profili aluminiowych – co wybrać?

Producenci profili aluminiowych mogą zaoferować je w wielu wariantach pod kątem ich konstrukcji – otwarte i zamknięte, przekroju – kwadratowe, prostokątne, okrągłe, a także wymiarów, na przykład można zakupić profil aluminiowy 200×20 – https://fello.pl/profile-aluminiowe/ Ponadto warto zwrócić uwagę na grubość ścianki profilu, która związana jest z jego wytrzymałością. Dla większej odporności profil może być też dodatkowo wzmacniany.

Poza kwestiami technicznymi przy wyborze odpowiednich profili aluminiowych należy także zwrócić uwagę na ich estetykę. Ma ona duże znaczenie wtedy, gdy wykonuje się ogrodzenia czy zabudowę tarasów i balkonów. Producenci mogą zaoferować profile w dwóch wariantach pod kątem estetyki – w kolorach jednolitych z palety RAL oraz jako profile aluminiowe drewnopodobne, które wyróżniają się kolorystyką oraz strukturą drewna. Najczęściej kupowane kolory jednolite to biały, czarny, szary oraz brązowy. Z kolei profile z efektem imitacji drewna mogą być zakupione w kolorach jak orzech, wenge, jasny i ciemny dąb, drewno białe. Można zatem dopasować je do miejsca montażu pod kątem estetyki.

Gdzie kupować profile aluminiowe wysokiej jakości?

Profile aluminiowe oferowane jako zamknięte i otwarte, dostępne w wielu kolorach i wzorach, można kupować dzisiaj bezpośrednio u producentów. To najprostszy sposób, aby zaopatrzyć się w niezbędne profile do wykonania inwestycji we własnym zakresie.

Zamówienia na profile aluminiowe mogą być również składane w sklepach internetowych należących do producentów. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni rodzaj profilu, a następnie jego wymiary oraz wykończenie. Firma może następnie doręczyć je specjalnie pod wskazany adres.