Szukaj
Close this search box.

Proteza dłoni wysokiej jakości – co to oznacza?

proteza

Spis treści

Utrata kończyny to sytuacja odmieniająca życie. Brak ręki czy nogi wymaga dostosowania swojego życia do nowych warunków i nauki funkcjonowania w społeczeństwie od nowa. Postęp technologiczny może już pozwolić na powrót do funkcjonowania w pełni samodzielnie, dzięki inteligentnym protezom. Gdy pacjent nauczy się ich obsługi, jego życie może wyglądać praktycznie tak, jak dawniej.

Protezy mioelektryczne i mechaniczne a protezy kosmetyczne

Proteza dłoni może przyjmować różne postaci. Często pacjenci decydują się na nakładkę, która do złudzenia przypomina naturalną kończynę i wizualnie sprawi, że brak członka będzie na pierwszy rzut oka niezauważalny. Niestety, kosmetyczne protezy kończyn, bo o nich mowa, mają zastosowanie głównie wizualne, a ruchomość i powrót do sprawności są mocno ograniczone. Protezy tego typu są najbardziej skuteczne w przypadku, np. braku palców u stóp, ponieważ są niezwykle skuteczne estetycznie, a przy okazji ta partia nie wymaga powrotu do dawnej sprawności.

W przypadku protez kończyn górnych coraz popularniejsze stają się moduły o zaawansowanej technologii, pozwalające na powrót osób bez kończyn do sprawności. Mioelektryczna proteza dłoni pozwala na chwytanie przedmiotów i korzystanie ze zdolności manualnych dzięki zginającym się, sprawnym palcom. Obsługa takiej protezy wymaga praktyki, jednak jest to niewyobrażalna wygoda i komfort dla osoby niepełnosprawnej

Zalety protez zaawansowanych technologicznie

Narzędzia zaawansowane technologicznie to niebywale duża wygoda, która pozwala na powrót do samodzielności pacjenta oraz wygodne funkcjonowanie w społeczeństwie. Protezy kinetyczne składają się z kilku części, którymi pacjent może poruszać za pomocą ruchów w obręczy barkowej. Bardziej zaawansowane technologie, pozwalają na precyzyjne ruchy palców i pełne odwzorowanie poruszania kończyna dzięki reagowaniu na bodźce wysyłane z ciała. Wszystko za sprawa sensorów reagujących na pracę mięśni w protezie bionicznej, która jest niesamowicie zaawansowaną technologią, pozwalającą na powrót do życia sprzed amputacji.