Szukaj
Close this search box.

Proteza zębowa. Jakie są największe zalety z jej posiadania?

zalety protezy zebowej

Spis treści

Coraz więcej osób, które cierpią na poważne braki zębowe, decyduje się na to, aby skorzystać z pomocy profesjonalnego protetyka i zamówić protezę zębową. Jest to rodzaj uzupełnienia protetycznego, które pozwala na osiągnięcie praktycznie natychmiastowego efektu. Dzięki protezie zębowej będziemy mogli swobodnie jeść i pić, rozmawiać, uśmiechać się, normalnie funkcjonować.

Braki w uzębieniu mogą powodować bardzo duży dyskomfort fizyczny oraz psychiczny. Dyskomfort fizyczny przede wszystkim polega na tym, że nie będziemy mieli możliwości swobodnego jedzenia, rozdrabniania pokarmów. Problemem będzie zarówno gryzienie, jak również podrażnienia dziąseł, które są często problematyczne w dalszym leczeniu.

Dyskomfort fizyczny związany jest przede wszystkim z brakiem chęci do rozmawiania, do uśmiechania się, nawiązywania nowych kontaktów. Krótko mówiąc – możemy się wstydzić tego, jak wyglądamy. Rozwiązaniem jest oczywiście podjęcie działania oraz kontakt z profesjonalnym protetykiem, dzięki któremu nasz uśmiech będzie wyglądał, jak dawniej. Jednym z najbardziej popularnych uzupełnień protetycznych jest oczywiście proteza zębowa.

Zobacz także: https://jatomi.pl/co-to-jest-ortodoncja-i-jakie-sa-jej-zalety/

Jak wykonana jest proteza zębowa?

Protezę zębową stałą lub ruchomą można bez żadnych problemów dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta. To bardzo duży plus tego rozwiązania. Proteza zęba do złudzenia przypomina naturalne zęby. Materiał ceramiczny, z którego wykonane są korony idealnie się prezentuje, jest gładki, odporny na uszkodzenia oraz na przebarwienia. Umożliwia swobodne rozdrabnianie wszystkich pokarmów. Protezy zębowe, które możemy zamówić między innymi w klinice MCS https://mcs-przychodnia.pl/ mogą być stałe lub ruchome, zdejmowane – wszystko zależy od potrzeb pacjenta.

Jakie są zalety protez zębowych?

Jeżeli decydujemy się na to, aby zamówić u protetyka protezę zębową, musimy dokładnie wiedzieć, jakie są korzyści, które wynikają z jej stosowania. Pierwszą, w zasadzie najważniejszą kwestią jest to, że mają protezę zębową będziemy mogli normalnie i bez przeszkód spożywać posiłki, a więc zapewnić sobie to, co jest niezbędne dla naszego życia.

Druga kwestia oczywiście dotyczy estetyki. Dobrze wykonana proteza zębowa sprawi, że nasz uśmiech będzie pełny, będziemy mogli się uśmiechać dokładnie tak, jak chcemy i kiedy chcemy – bez obaw o to, że ktoś bardzo negatywnie skomentuje nasz wygląd. W jednej chwili pozbędziemy się również kompleksów, z którymi mogliśmy mieć do czynienia przez długi okres.