Szukaj
Close this search box.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – dlaczego warto?

prywatne ubezpieczenie zdrowotne zalety

Spis treści

Dziś nie będzie ani o modzie, ani o urodzie. Na tapetę weźmiemy prywatne ubezpieczenie zdrowotne. W ostatnim czasie dość dużo korzystam z usług medycznych, stąd moje natchnienie. Niestety, a mówię to z własnego doświadczenia, ubezpieczenie w ramach NFZ pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza jeśli zależy nam na szybkim dostaniu się do specjalisty. Rozwiązaniem na miarę XXI wieku jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Choć wiele osób wciąż myśli, że jest to luksus, na który stać niewielu, w rzeczywistości jest inaczej. Dobre ubezpieczenie wcale nie musi dużo kosztować, za to zapewnia nam maksimum korzyści.

Szybciej do specjalisty

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z największych i najważniejszych zalet jest to, że osoba ubezpieczona może liczyć na szybszy dostęp zarówno do specjalistów, jak również badań diagnostycznych oraz rehabilitacji. A nie da się ukryć, że w wielu przypadkach czas odgrywa istotną rolę. Jednym słowem – prywatne ubezpieczenie to lepsza i zdecydowanie szybsza opieka zdrowotna.

ubezpieczenie zdrowotne specjaliści
źródło: pixabay

Koniec z kolejkami

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to także świetna opcja dla osób, które chcą ominąć długie kolejki – zarówno w opiece szpitalnej, jak i w poradniach specjalistycznych. O ile na wizytę u specjalisty w ramach NFZ trzeba czekać kilka, a nawet kilkanaście miesięcy, o tyle dostępność lekarzy specjalistów w prywatnym ubezpieczeniu to kwestia 5 dni oczekiwania na wizytę. Dostęp do podstawowej opieki lekarskiej jest jeszcze krótszy i wynosi 24h.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – według własnych potrzeb

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma jeszcze tę zaletę, że można je dostosować do własnych potrzeb. Jeśli wiemy, że częściej będziemy korzystać z usług konkretnego specjalisty, to możemy wykupić odpowiedni pakiet i nie dopłacać za dodatkowe wizyty.

prywatne ubezpieczenie zdrowotne zalety
źródło: pixabay

Lepsza opieka za mniejsze pieniądze

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne pozwala na uzyskanie najlepszej dostępnej opieki medycznej za mniejsze pieniądze niż wykupienie jednorazowej wizyty prywatnej. W ten sposób błyskawiczna wizyta u pediatry czy lekarza rodzinnego, dostępna jest dla każdego. Prywatne pakiety zapewniają pełną diagnostykę medyczną, a nawet rabaty na opiekę stomatologiczną, na co niestety nie możemy liczyć w ramach NFZ.

Opieka 24h/dobę

Prywatne ubezpieczenie medyczne oferowane przez wiele towarzystw ubezpieczeniowych, zapewnia również 24h infolinię medyczną i całodobowy dostęp do lekarza przez pięć dni roboczych. Dodatkowo, rodziny z dziećmi mogą liczyć na coroczny bilans dziecka oraz zabiegi pielęgniarskie. W zakres takiego ubezpieczenia wchodzą również wizyty domowe, tak ważne w przypadkach, kiedy chory nie jest w stanie o własnych siłach dotrzeć do specjalisty.