Szukaj
Close this search box.

Studia w Łodzi – publiczny, a może prywatny akademik?

akademik łódź basecamp

Spis treści

Wyjazd na studia to niezwykle ekscytujący moment dla młodego człowieka. Niestety wiąże się on również z dużym stresem, bo trzeba opuścić rodzinne gniazdo i zacząć żyć na własny rachunek. Nie da się ukryć, że studia to świetna lekcja samodzielności. Zanim jednak ta nowa przygoda się rozpocznie, należy poszukać odpowiedniego lokum. Nie tak dawno mówiliśmy sobie (TUTAJ) o możliwościach, jakie stoją otworem przed osobami wyjeżdżającymi na studia poza granice naszego kraju. Dziś zastanowimy się co w tej kwestii oferuje nasz rodzimy rynek, a dokładnie Łódź. Jak się okazuje, studenci, którzy chcą się uczyć właśnie w tym mieście wcale nie są zdani wyłącznie na wynajem tanich mieszkań ze znajomymi, mieszkanie kątem u obcych lub ciasny pokój ze wspólną łazienką w publicznym akademiku. Z powodzeniem mogą zdecydować się na prywatny akademik Łódź.

Ważna sprawa – wybór odpowiedniego lokum

Prawda jest taka, że wybór odpowiedniego lokum to kwestia bardzo ważna, jeśli nie najważniejsza. Warunki, jakie sobie stworzymy będą mieć bezpośredni wpływ na wyniki w nauce i codzienne życie. Co więc wziąć pod uwagę? Na pewno dla wielu osób wyznacznikiem będzie cena. Ale i tutaj należy uważać. Tanie mieszkanie może być niekompletnie lub niewygodnie wyposażone i tym samym będzie powodować dyskomfort. Wychodzę z założenia, że zawsze lepiej zapłacić trochę więcej i mieć naprawdę fajne warunki do życia oraz nauki niż mieszkać gdzieś kątem za parę złotych i nie mieć w tym żadnej przyjemności.

Bardzo ważną kwestią jest lokalizacja naszego lokum. Im bliżej wybranej uczelni, tym lepiej. A już na pewno – wygodniej. Ideałem są mieszkania lub akademiki Łódź, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie uniwersytetu, jeśli to właśnie na nim chcemy się uczyć. Nie tracimy wtedy czasu na dojazdy i tym samym możemy dłużej pospać bez strachu, że utkniemy w korku i nie dojedziemy na ważny wykład.

Wybierając miejsce do zamieszkania musimy też odpowiedzieć sobie na pytanie, czyli wolimy mieszkać sami, czy lepiej i bezpieczniej czujemy się we wspólnocie. Oczywiście są takie miejsca, jak np. prywatne akademiki w Łodzi, gdzie możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i zamieszkać w jednoosobowym pokoju, ale mieć wokół siebie inne osoby.

prywatny akademik łódź
Prywatny akademik BaseCamp to nowocześnie wyposażone, komfortowe pokoje

Publiczny kontra prywatny akademik Łódź

Jeszcze do niedawna student, który wyjeżdżał do innego miasta, miał do wyboru stancję albo publiczny akademik, który co tu dużo mówić, nie zachwycał swoim standardem. Dziś sytuacja wygląda inaczej. Na rynku pojawiły się prywatne akademiki, które bardziej przypominają elegancki hotel niż dom studencki. Doskonałym tego przykładem jest akademik Łódź BaseCamp.

prywatne akademiki basecamp
W akademiku BaseCamp jest też nowoczesna pralnia

Prywatny akademik BaseCamp – na co możemy liczyć?

Prywatny akademik Łódź BaseCamp to połączenie komfortowych warunków z doskonałą lokalizacją. Mieści się on zaraz obok Uniwersytetu Łódzkiego i zapewnia studentom prawdziwe eldorado. Na pewno nie jest standardowym akademikiem, gdyż poza świetnie wyposażonymi pokojami z prywatną łazienką i aneksem kuchennym, zapewnia także wspólne kuchnie, specjalne pokoje do cichej nauki oraz miejsce do zabaw. Jest też wspólna przestrzeń na świeżym powietrzu, gdzie można oddawać się relaksowi lub przyjemnie spędzać czas z nowo poznanymi znajomymi. Co ciekawe, akademik Łódź BaseCamp do dyspozycji studentów oddaje również siłownię i wypożyczalnię rowerów. Oczywiście jest tu także super nowoczesna pralnia i szybki internet, więc o nic nie trzeba się martwić.  Wkrótce na terenie akademika ma pojawić się restauracja i klub. Czy można chcieć czegoś więcej? BaseCamp to niecodzienna codzienność i namiastka prawdziwego domu. Więcej informacji o prywatnym akademiku BaseCamp w Łodzi tutaj: https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/polska/lodz/