Redukcja – co musisz wiedzieć

odchudzanie redukcja

Spis treści

Większość z nas robi sobie postanowienia noworoczne. W większości przypadków głównym postanowieniem jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Każdy, kto ma Instagram i na bieżąco śledzi konta z kategorii „fit” ten wie, że modnym trendem w odchudzaniu jest dziś redukcja. Termin brzmi dość poważnie, a na pewno bardzo surowo. Myli się jednak ten, kto myśli, że redukcja to same wyrzeczenia i w ogóle męka pańska. To całkiem przyjemny czas, który odpowiednio przeprowadzony zapewnia naprawdę świetne efekty. Celem redukcji jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej przy zachowaniu jak największej ilości tkanki mięśniowej i dobrego stanu zdrowia. O czym należy pamiętać podczas redukcji?

Przede wszystkim – daj sobie czas

Redukcja wymaga czasu. Nie da się zminimalizować tkanki tłuszczowej w tydzień czy nawet miesiąc. Tak jak nie przytyliśmy przez kilka dni, tak też nie mamy szans schudnąć w ciągu tygodnia. Więc nic na siłę. Warto na pewno postawić sobie realne cele, np. 1 kilogram mniej w ciągu jednego tygodnia. W ten sposób nie stracisz motywacji i będziesz trwała w redukcji.

Zero głodówek

Redukcja to nie głodówka. Nie jedząc nic lub jedząc niewiele, np. 1000 kalorii dziennie, nie osiągniesz fajnych efektów. Za to będziesz zmęczona i zła. Poza tym, obniżenie do minimum kaloryczności może negatywnie odbić się na gospodarce hormonalnej. Sylwetkowo też nie zrobisz progresu. Zamiast ładnie wyglądać będziesz mieć mało jędrne ciało. Najlepszym rozwiązaniem jest rozpisanie posiłków wspólnie z dietetykiem lub trenerem personalnym. Tego typu specjaliści tak ułożą posiłku, że na pewno nie zabraknie w nich ważnych składników odżywczych. Twoje ciało i samopoczucie bardzo na tym zyska.

redukcja dieta

Redukcja i aktywność fizyczna

Redukcja to nie tylko odpowiednia dieta, ale także ruch. Tkankę tłuszczową spalamy ruszając się! Nieważne, jaki trening wybierzesz – każdy zaprowadzi cię do wymarzonego celu. Możesz biegać lub ćwiczyć na siłowni. Najważniejsze, abyś robiła to, co sprawia ci frajdę. Wtedy na pewno wytrwasz w treningach.

redukcja zasady

Redukcja to też regeneracja

Musisz pamiętać, że dieta i treningi to połowa sukcesu. Niezwykle ważną rolę w drodze do wymarzonej sylwetki odgrywa też regeneracja. Nie da się osiągnąć zbyt wiele, jeśli organizm będzie przemęczony. Twoje mięśnie potrzebują regeneracji. Dni wolne od treningu to coś, o czym nigdy nie możesz zapomnieć. Pamiętaj też o odpowiedniej ilości snu.