Jak się pozbyć zaskórników

sposoby na zaskórniki

Spis treści

Zaskórniki na twarzy to problem wielu osób, nie tylko nastolatków w okresie burzy hormonalnej. Zazwyczaj borykają się z nimi osoby z cerą tłustą i mieszaną. Warto w tym miejscu podkreślić, że nie jest to tylko i wyłącznie problem natury estetycznej. Zaskórniki w łatwy sposób ulegają nadkażeniom, co prowadzi do powstania trudniejszych w leczeniu zmian trądzikowych. Same zaskórniki to nic innego, jak wydzielina gruczołów łojowych znajdująca się w zatkanych porach skóry. Najczęściej obserwujemy je na nosie i brodzie. Jak się pozbyć zaskórników i czy w ogóle jest to możliwe? Oczywiście, że możliwe. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i podejść do tematu kompleksowo. Poniżej prezentuję wam naturalne sposoby na zaskórniki. Pamiętajcie też, że nieodłącznym elementem walki z niedoskonałościami jest odpowiednia pielęgnacja skóry. U jej podstaw powinno leżeć sumienne oczyszczanie twarzy oraz regularne złuszczanie naskórka poprzez stosowanie peelingów.

Naturalne sposoby na zaskórniki – maseczka z białka

Jak się pozbyć zaskórników? Warto wypróbować maseczki z białka. Przygotowuje się ją w bardzo prosty sposób. Wystarczy wziąć jajko, oddzielić białko od żółtka i to białko ubić na sztywną pianę. Powstałą pianę aplikujemy na twarz. Na to kładziemy bawełnianą chusteczkę i pozostawiamy na skórze przez mniej więcej godzinę. Po tym czasie, zdejmujemy chusteczkę i przecieramy twarz tonikiem.

maseczka na zaskórniki

Na zaskórniki – maseczka z glinki

Jak się pozbyć zaskórników? Kolejnym sposobem jest maska z glinki. Bez problemu dostaniemy ją w każdej aptece. Maseczkę przygotowujemy w następujący sposób: bierzemy łyżkę glinki i dodajemy do niej łyżkę wody. Całość mieszamy i nakładamy na skórę – tam, gdzie występują zaskórniki, a więc na brodę i nos. Trzymamy na skórze przez 15 minut, a następnie spłukujemy letnią wodą.

maseczka z glinki na zaskórniki

Krem na zaskórnik – który wybrać?

Domowe maseczki to połowa sukcesu. Warto również pielęgnować skórę przy pomocy odpowiedniego kremu. Ten idealny powinien posiadać w swoim składzie składniki, które uregulują pracę gruczołów łojowych i tym sposobem zapobiegną blokowaniu i rozszerzaniu się porów skórnych. Osobiście mogę polecić kremy z cynkiem i kwasem salicylowym.