Szukaj
Close this search box.

Przebarwienia po trądziku. Sprawdź, jak się ich pozbyć!

domowe sposoby na przebarwienia

Spis treści

Trądzik to zmora wielu osób. Pojawia się nie tylko w okresie dojrzewania, ale również u osób dojrzałych – po 30 roku życia. Może wynikać z burzy hormonalnej lub takich chorób, jak insulinooporność czy niedoczynność tarczycy. Ale same pryszcze to tylko część problemu, bowiem krosty prędzej czy później znikną z powierzchni skóry. Prawdziwy problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy pryszcze pozostawiają po sobie nieładne przebarwienia. Mimo, że są one dość uciążliwe, to jednak przy odrobinie cierpliwości możemy się ich pozbyć. Istnieje bowiem kilka domowych sposobów na przebarwienia po trądziku. Poniżej znajdziecie niektóre z nich.

Na przebarwienia po trądziku – cytryna

Cytryna nie od dziś słynie z doskonałych właściwości wybielających. Rozjaśnia wszelkiego rodzaju przebarwienia na skórze, w tym także przebarwienia po trądziku. Wystarczy tylko wycisnąć sok z cytryny, a następnie przy pomocy bawełnianego wacika nanieść go na skórę. Uwaga! Zabiegów z cytryny nie wykonujemy w sezonie letnim, gdyż mogłoby to podrażnić skórę.

Sok z ogórka na przebarwienia

Sok z ogórka to naturalny i bardzo skuteczny środek oczyszczający. Stosowany regularnie na skórę pomaga w zminimalizowaniu lub całkowitym usunięciu przebarwień spowodowanych trądzikiem.

domowe sposoby na przebarwienia

Pomocna soda oczyszczona

Kolejny pomocny specyfik na przebarwienia po trądziku to soda oczyszczona. Mało który środek tak dobrze złuszcza naskórek w miejscu przebarwienia, jak soda. Aby przygotować z niej miksturę na przebarwienia należy odrobinę proszku zmieszać z wodą i gotowe. Przygotowaną miksturę należy wetrzeć w plamy na twarzy, a następnie spłukać wodą.

Olejek z witaminą E

Olejek z witaminą E to kolejna broń na przebarwienia spowodowane trądzikiem. Bez problemu dostaniemy go w aptece lub dobrej drogerii. Tego typu olejek jest bardzo bezpieczny, dlatego można go używać nawet kilka razy dziennie.

naturalne sposoby na przebarwienia po trądziku