Smartfony i ich nietypowe zastosowania

Spis treści

Najczęściej korzystamy z nich, w celu utrzymania kontaktu z ważnymi dla nas osobami. Często przechowujemy w nich zdjęcia. Gromadzimy muzykę, filmy, książki. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę, że nasze smartfony potrafią o wiele więcej. Oto przykłady na to, jak możemy jeszcze je wykorzystać.

Ile potrafią nasze smartfony?

Każdy posiadacz smartfona wie, w jakie funkcje wyposażony jest jego aparat. Rzadko jednak zastanawia się nad tym, w jaki użyteczny sposób może korzystać ze swojego urządzenia, podczas gdy możliwości tych jest naprawdę sporo. Niektóre z nich wymagają instalacji specjalnego oprogramowania. Inne natomiast – zakupu niedrogich dodatków. Oto kilka przykładów nietypowego wykorzystania smartfona.

Zaawansowany notatnik

Nasz smartfon może posłużyć nam jako…mini-laptop. To bardzo pomocne na przykład w czasie nauki lub kiedy chcemy na szybko porobić ważne dla nas notatki, a nasz komputer odmówił współpracy. W tym celu wystarczy podpiąć do naszego urządzenia zwykłą klawiaturę komputerową. Ułatwi nam to zakup przejściówki z dużego USB na małe. Jej fachowa nazwa brzmi adapter na micro USB. Pamiętajmy, aby dobrać go ściśle do modelu posiadanego telefonu.

Lusterko

To prosta i niezwykle przydatna – zwłaszcza dla pań – funkcja, o której często zapominamy. W tym przypadku nie musimy niczego instalować, ani dokupować. Wystarczy, że…uruchomimy przedni aparat (ten sam, który wykorzystujemy do robienia modnych selfie) i w kilka chwil możemy poprawić fryzurę czy sprawdzić stan make-upu.

Rejestrator wideo

Nie chodzi tu jednak o nagrywanie ważnych dla nas wydarzeń, a o bardziej praktyczne zastosowanie. Na przykład, aby lepiej opisać komuś nietypowe zachowanie sprzętu, z którym mamy problem lub inne niepokojące nas zjawisko. Tym sposobem łatwiej i szybciej możemy uzyskać pomoc czy wskazówkę, w jaki sposób poradzić sobie z danym problemem.

Wirtualny przewodnik

Nasze urządzenie może nas też zabrać do najciekawszych muzeów świata lub zapoznać z najsłynniejszymi dziełami sztuki. Dzięki temu bez wychodzenia z domu, mamy szansę wzbogacić własną wiedzę oraz poszerzyć horyzonty. Aby było to możliwe należy pobrać odpowiednie aplikacje. Pierwsza to Google Arts & Culture – umożliwiająca wirtualne zwiedzanie. Druga to Daily Art – która codziennie prezentuje nam jedno wybrane dzieło sztuki, dostarcza ciekawostek na jego temat a także opisuje jego autora.

Awaryjne lub dodatkowe źródło światła

Smartfony mogą pomóc nam również w kryzysowych sytuacjach. Na przykład wtedy, gdy zabraknie prądu, a my nie będziemy akurat dysponowali latarką czy świeczką. W tym celu wystarczy uruchomić funkcję latarki w urządzeniu, a następnie postawić na nim butelkę z wodą. Ten trik możemy wykorzystać też, jeśli chcemy stworzyć nastrojową atmosferę. Wtedy potrzebna będzie nam kolorowa butelka.

Przykłady opisane powyżej to tylko niewielka garstka tego, do czego możemy wykorzystać nasze smartfony. Stanowią też dowód na to, jak potężne urządzenie mamy w swoich rękach. A jakie są Wasze pomysły na nietypowe zastosowanie tych urządzeń w życiu codziennym? Dzielcie się z nami w komentarzach. Na najciekawsze odpowiemy.