Szukaj
Close this search box.

Stomatolog – kiedy warto zapisać się na wizytę?

wizyta u dentysty

Spis treści

Posiadanie zdrowego uzębienia jest bardzo ważne nie tylko ze względów estetycznych. Ma to bowiem ogromny wpływ na zdrowie człowieka, a także to jak komfortowo czuje się on każdego dnia. Tylko zdrowie uzębienie pozwala na prawidłowe przyjmowanie pokarmów. Kiedy więc warto zapisać się na wizytę u stomatologa?

Jak zapisać się na wizytę u stomatologa?

Aby zapisać się na wizytę u takiego lekarza jak stomatolog w Łodzi wpierw trzeba znaleźć dobrego specjalistę, który odpowiednio zadba o stan uzębienia. W tym celu dobrym pomysłem może być wykorzystanie internetu. Tam natrafić można na wielu stomatologów, którzy prowadzą swój własny, niezależny gabinet lub mają gabinet w klinice stomatologicznej.

Zapisując się na wizytę o lekarza stomatologa warto też sprawdzić jakiego specjalisty potrzebujemy. Dobrym pomysłem na rozwiązanie tego problemu jest udanie się nie do niezależnego stomatologa, a do kliniki stomatologicznej, której oferta jest bogata i składa się z wielu dziedzin takich jak na przykład ortodoncja w Łodzi, czy też endodoncja, protetyka lub nawet stomatologia estetyczna.

Kiedy zapisać się na wizytę u stomatologa?

Tak naprawdę na wizytę do stomatologa powinniśmy się zapisywać regularnie. Za odpowiednią częstotliwość uznaje się 2 wizyty rocznie, a absolutnym minimum powinno być uczęszczanie do niego przynajmniej raz w roku. Zapisując się co sześć miesięcy możemy jednak najskuteczniej dbać o zęby i jak najszybciej odkrywać, a także zapobiegać niepożądanym chorobom zębów oraz dziąseł.

Jeśli jednak nie zapisywałeś się regularnie do dentysty to przesłanką do udania się do niego powinny być niepokojące sygnały wysyłane z jamy ustnej. Należy do nich na przykład krwawienie dziąseł, ból dziąseł objawiający się ich opuchnięciem, czy też ból poszczególnych zębów. Na wizytę u stomatologa warto również zapisać się profilaktycznie, gdy wychodzić zacznie ósmy ząb zwany zębem mądrości. Potrafi on powodować bowiem wiele bólu, a nawet wady zgryzu, gdyż często przesuwa on wszystkie zęby do wewnątrz, by zrobić sobie miejsce.