Szukaj
Close this search box.

Dbamy o własny uśmiech. Dlaczego może nam pomóc chirurg stomatolog?

dentysta

Spis treści

Prawidłowa higiena jamy ustnej, która połączona jest z regularnymi wizytami u stomatologa, na pewno sprawi, że dłużej będziemy mogli cieszyć się pięknym i szerokim uśmiechem, jak również elegancko wyglądającymi zębami, bez ubytków, przebarwień, kamienia nazębnego. Korzystanie z pomocy doświadczonego dentysty, jak również specjalisty, jakim jest chirurg stomatolog to podstawowa kwestia, o którą trzeba zadbać. W razie konieczności, np. szybkiego usunięcia ósemek, taki specjalista może nam pomóc.

Fakty są niezaprzeczalne. Coraz bardziej przykładamy dużą uwagę do tego, aby szeroko i pięknie się uśmiechać. Ważnym elementem każdego uśmiechu są oczywiście zdrowe dziąsła, jak również dobrze prezentujące się zęby. Powinniśmy systematycznie je czyścić, stosować dobrej jakości środki do pielęgnacji jamy ustnej, nici stomatologiczne. To jedna strona medalu, drugą są oczywiście bezpośrednie wizyty w gabinecie, gdzie dentysta będzie miał możliwość, aby sprawdzić każdy ząb, w razie konieczności zaproponować rozwiązanie, które jest adekwatne do potrzeb. Kompleksową pomoc chirurga stomatologa, otrzymamy w klinice MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Zobacz także: http://www.nswiat.pl/dlaczego-warto-korzystac-pomocy-chirurga-stomatologa/

Zakres usług stomatologa, chirurga

Chirurg stomatolog to osoba, która przede wszystkim ma bardzo szerokie kompetencje i świadczy różnorodne usługi. Jego zadaniem jest nie tylko usuwanie zębów mlecznych oraz zębów stałych, ale również usuwanie ósemek, czyli zębów mądrości. Jeżeli chcemy sprawnie, szybko i bez problemów usunąć ząb, usunąć ząb częściowo, rozwiązać kłopot z zębem, który jest schowany w dziąśle, pomoc specjalisty będzie koniecznością. Dodatkowo stomatolog wykonuje takie usługi, jak:

– kompleksowe przygotowanie jamy ustnej do zabiegów implantologicznych,
– przygotowanie jamy ustnej do zabiegów protetycznych,
– resekcje wierzchołków korzeni zębowych,
– odsłanianie zębów częściowo lub całkowicie zatrzymanych w łuku zębowym,
– kompleksowe zabiegi rekonstrukcji stomatologicznej.

Współczesna, nowoczesna chirurgia stomatologiczna pozwala na kompleksowe i co najważniejsze bardzo wygodne, skuteczne dbanie o zęby, które zostały zaatakowane przez próchnicę. Warto pamiętać, że usunięcie zęba to ostateczność, zawsze odpowiednim sposobem jest podjęcie próby jego uratowania. Naturalny ząb jest najlepszy, najbardziej dopasowany do reszty, sprawiający, że możemy bez problemu rozdrabniać pokarmy.