Szukaj
Close this search box.

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

witaminy dla ucznia

Spis treści

Dziś na tapetę weźmiemy witaminy dla młodzieży. Jak wiadomo, młodzi ludzie w okresie dojrzewania wymagają zróżnicowanej diety, która dostarczy wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Dieta obfitująca w witaminy i minerały tylko brzmi tak ładnie. Bo przecież wiadomo, że młodzi ludzie niezbyt chętnie raczą się szpinakiem, pomidorami, owocami, orzechami czy rybami. Najchętniej cały czas jedliby frytki i zapiekanki, które z witaminami mają tyle wspólnego, co nic. Jakich dokładnie witamin potrzebuje młody człowiek i jak je przemycać w codziennym życiu?

Jakie witaminy mają największy wpływ na rozwój nastolatka?

Okres dojrzewania nie należy do najłatwiejszych. Burza hormonów, do tego spore obciążenia związane ze szkołą i nauką wymagają od organizmu dużo. Organizm młodego człowieka potrzebuje sporej dawki energetycznej, a także wyrównywania utraconych składników. Systematycznie dostarczane witaminy, pozwolą utrzymać organizm młodego człowieka w dobrej formie. Witaminy dla młodzieży dzieli się na dwa rodzaje: rozpuszczalne w tłuszczach lub w wodzie. W tłuszczach rozpuszczają się witaminy: A, D, E i K, podczas gdy witaminy z grupy B i witamina C rozpuszczają się w wodzie. Organizm człowieka może magazynować witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, ale witaminy rozpuszczalne w wodzie są usuwane z ciała podczas oddawania moczu.

Witaminy dla dziewczyn i chłopców

Zapotrzebowanie na witaminy jest różne u nastolatków obu płci. Chłopcy potrzebują zwykle więcej witamin od dziewcząt. Szczególnie ważne witaminy dla młodzieży to te, które dbają o koncentrację i sprawne funkcjonowanie mózgu. Szczególne cenne witaminy dla młodzieży to: witamina C, D oraz witaminy z grupy B. Organizm wzmocniony tymi ważnymi składnikami lepiej pracuje, a także skuteczniej broni się przed infekcjami, stanami depresyjnymi oraz uczuciem irytacji. Witaminy te zapewniają także zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci. Na szczególną uwagę zasługuje witamina C, która ma kluczowe znaczenie dla pracy mózgu i wchłaniania minerałów. Równie ważna jest witamina D – odpowiedzialna za mocne i zdrowe kości.

Jak przemycić witaminy do życia młodego człowieka?

niezbędne witaminy dla młodzieży
Vibovit Uczeń to najlepszy zestaw witamin dla młodzieży

Najlepszym sposobem na zapewnienie nastolatkowi wszystkich kluczowych dla jego rozwoju witamin jest zdrowa dieta. Niekiedy zachodzi jednak potrzeba uzupełnienia braku witamin suplementami przeznaczonymi dla młodych ludzi w okresie wzmożonego wzrostu. Jeśli chodzi o witaminy dla młodzieży to obecnie numerem jeden jest VIBOVIT UCZEŃ.

Vibovit Uczeń to zestaw podstawowych witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju młodego organizmu. Vibovit Uczeń stanowi uzupełnienie codziennej diety dzieci powyżej 8 roku życia.