Szukaj
Close this search box.

Wygodne i dyskretne woreczki nikotynowe – jak ich używać?

nikotyna

Spis treści

Woreczki nikotynowe są od niedawna dostępne także w Polsce. Co warto wiedzieć na ich temat? Wyjaśniamy, co dokładnie znajduje się wewnątrz woreczków nikotynowych, jakie mają one zalety, a także podpowiadamy, jak należy z nich korzystać.

Czym jest torebka, woreczek nikotynowy?

Wyroby określane jako torebki, saszetki, a także jako woreczki nikotynowe zawierają w swoim składzie nikotynę. Chociaż na pierwszy rzut oka wyglądają one niemalże tak samo, jak popularny snus, to jednak trzeba pamiętać, że ich zawartość jest inna.

Woreczki w swoim składzie zawierają nie tytoń, który naturalnie zawiera nikotynę, ale samą nikotynę. Poza nią w woreczku znajduje się rodzaj roślinnego włókna, a także substancje zapachowe oraz smakowe.

Producenci oferujący woreczki nikotynowe mogą zaprezentować je swoim klientom w zróżnicowanych wersjach, na przykład można zdecydować się na woreczki, które w składzie mają substancje o zapachu i smaku mięty, owoców. Także można dobierać je pod względem ilości nikotyny, co również pozwala na stopniowanie ich mocy.

Jakie są zalety torebek nikotynowych?

Forma torebek nikotynowych powoduje, że tego rodzaju wyroby mają wiele zalet w porównaniu do papierosów, papierosów elektronicznych oraz wspomnianego snus.

Przede wszystkim warto wskazać, że woreczki nikotynowe – https://nikotynowe.pl/ są bardzo dyskretne w używaniu. Mały woreczek przeznaczony jest do umieszczenia w jamie ustnej, a dokładnie pomiędzy dziąsłem a wewnętrzną stroną wargi. Nie jest on wtedy widoczny i nie powoduje również dyskomfortu.

Również ze względu na zawartość woreczki nikotynowe nie powodują pojawiania się osadu na zębach. Jest to bardzo powszechny problem pojawiający się w przypadku używania snus z tytoniem czy papierosów.

Na uwagę zasługują również przyjemne smaki i aromaty, jakie mają woreczki nikotynowe. Można wybrać wtedy swój ulubiony wariant.

Jak używać woreczka nikotynowego?

Stosowanie wyrobów jak woreczki nikotynowe nie jest skomplikowane i nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych akcesoriów, na przykład jak zapalniczka.

Aby skorzystać z woreczka, należy w pierwszym kroku wyciągnąć go z opakowania, a następnie umieścić w jamie ustnej, jak wspomnieliśmy pomiędzy dziąsłem a wargą. Woreczki są miękkie i łatwo dopasowują się do kształtów jamy ustnej.

Następnie na skutek wpływu temperatury oraz śliny z woreczka nikotynowego zaczyna uwalniać się nikotyna, która przechodzi przez tkanki do krwiobiegu. Pojawia się wtedy uczucie lekkiego szczypania, ale nie powoduje ono dyskomfortu.

Zaleca się, by woreczki nikotynowe usuwać z jamy ustnej po upływie około 30 minut. Woreczek musi być wtedy wyrzucony do zamykanego kosza na śmieci albo można do tego czasu przechować go w specjalnej przegródce w opakowaniu.