Szukaj
Close this search box.

Na zdrowie: kawa kuloodporna

przepis na kawę kuloodporną

Spis treści

Większość z nas nie wyobraża sobie poranka bez kawy. Mała czarna stawia na nogi, pozwala się obudzić, poprawia humor. Dla niektórych osób, wypicie filiżanki kawy przed wyjściem z domu to rytuał, który pielęgnują z wyjątkową czułością. Dziś mam dla was coś absolutnie fantastycznego. Wiecie, co to kawa kuloodporna? Napój ten coraz śmielej podbija świat. Coraz śmielej też wypiera inne kawy. Nic w tym dziwnego. Bulletproof Coffee, czyli kuloodporna kawa działa cuda. Dodaje kopa, skutecznie budzi i… hamuje apetyt, co przyczynia się do redukowania tkanki tłuszczowej.

Co to jest kawa kuloodporna?

Kawa kuloodporna to kawa z masłem i olejem kokosowym. To właśnie dzięki tym dwóm składnikom, kawa trzyma nas dłużej niż zwykła mała czarna, dodając energii ze zdrowych źródeł tłuszczów. Niektórzy twierdzą, że kawa kuloodporna jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie mamy czasu i ochoty na śniadanie przed pracą lub porannym treningiem. Raz czy dwa na pewno można zastąpić nią tradycyjne śniadanie, ale na dłuższą metę tego nie polecam. Lepiej niech taka kawa będzie dodatkiem do śniadania niż jego zamiennikiem. Ogólnie w kawie kuloodpornej chodzi o to, aby dawała solidnego kopa, dodawała energii i hamowała wilczy apetyt, a co za tym idzie – chroniła przed podjadaniem między posiłkami. Trzymając się zdrowej diety i pijąc kawę kuloodporną można uzyskać naprawdę fajne efekty w odchudzaniu.

Jak przygotować kawę kuloodporną?

Składniki:

1-2 łyżeczki ekologicznego masła

1-2 łyżeczki oleju kokosowego

1 filiżanka dobrej jakości kawy

mleko lub mleczko kokosowe

szczypta cynamonu

Wszystko razem miksujemy w blenderze przez około 20-30 sekund. Dzięki temu uzyskamy jasną w kolorze i kremową w smaku kawę – idealną na rozpoczęcie dnia!