Szukaj
Close this search box.

Zdrowy wymiar piękna z kosmetykami trychologicznymi Bionigree

trychologia

Spis treści

Wiedza połączona z doświadczeniem, siła naturalnych składników, chęć pomocy i edukacji w zakresie właściwej pielęgnacji – tak w skrócie opisać można założenia polskiej marki, która za pośrednictwem swoim produktów troszczy się o stan włosów i skóry głowy swoich klientów.  


Bionigree powstała w 2015 roku, a jej twórcą jest Ewelina Wysoczańska – trycholog odpowiedzialna także za powołanie Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. Marka specjalizuje się w produkcji naturalnych kosmetyków do skóry głowy oraz włosów, do stosowania zarówno profilaktycznego, jak i wspomagającego przy leczeniu poważnych dolegliwości skórnych.

Bionigree to wynik blisko 5-letniego badania rynku kosmetycznego, analizy dostępnych produktów, rozmów z klientami gabinetów trychologicznych oraz chęci stworzenia skutecznych w działaniu kosmetyków do skóry głowy i włosów – tłumaczy założycielka marki, Ewelina Wysoczańska.

 

Moc czarnej porzeczki

Skład kosmetyków Bionigree oparty jest na naturalnych składnikach aktywnych. Wspólnym komponentem wszystkich produktów marki jest czarna porzeczka. Ten superfood, którego Polska jest czołowym producentem, posiada szereg cennych właściwości leczniczych i prozdrowotnych. Zawiera między innymi ważny dla ludzkiego organizmu kwas GLA, który bardzo korzystnie działa na skórę i włosy. Jego niedobór powoduje osłabienie naturalnej odporności skóry na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, a także zwiększa ryzyko rozwoju alergii oraz stanów zapalnych.

Trio do zadań specjalnych

Linia kosmetyków Bionigree składa się z trzech produktów: serum oczyszczającego do skóry głowy, szamponu oraz serum pobudzającego włosy do wzrostu.

Serum oczyszczające do skóry głowy Bionigree to pierwszy polski produkt kosmetyczny o takim przeznaczeniu, charakteryzujący się najwyższą jakością naturalnych składników o potwierdzonej skuteczności, zawierające dodatek olejku z czarnej porzeczki. Preparat posiada właściwości złuszczające, przeciwłupieżowe i antybakteryjne. Produkt łagodzi podrażnienia skóry głowy, oczyszcza ją z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, rozpuszcza łój zalegający w mieszkach włosowych, a także reguluje pracę gruczołów łojowych i ułatwia wchłanianie substancji odżywczych.

Szampon do włosów Bionigree to kosmetyk trychologiczny o delikatnym działaniu oczyszczającym, przeciwłupieżowym, antybakteryjnym i nawilżającym. Jest przeznaczony do wszystkich rodzajów włosów. Skutecznie usuwa z nich brud, nie niszcząc ich przy tym i nie powodując ich nadmiernego przesuszania.

Serum pobudzające włosy do wzrostu Bionigree to specjalistyczny preparat, którego działanie przejawia się w uruchomieniu nowego cyklu wzrostu włosów, odpowiednim odżywieniu mieszków włosowych i szybszym włączeniu komórek macierzystych do działania w fazie anagenu, czyli wzrostu włosa. Kosmetyk hamuje wypadanie włosów, a przy regularnym stosowaniu sprawia, że są one gęstsze, grubsze, bardziej błyszczące i na dłużej zachowują swoją żywotność.

Zakup preparatów Bionigree odbywa się za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Marka planuje w przyszłości poszerzenie linii kosmetyków o kolejne produkty, a także sprzedaż swoich produktów w ogólnopolskich sieciach drogeryjnych.