Szukaj
Close this search box.

3 sposoby na rozjaśnianie przebarwień na twarzy

Spis treści

Przebarwienia na twarzy bardzo często stanowią problem natury estetycznej. Są one jednym z objawów starzenia się skóry, jednak nie tylko to jest źródłem powstawania plam o różnych kształtach i odcieniach. Jakie są przyczyny i jak sobie z nimi poradzić? Podpowiadamy. 

Dlaczego przebarwienia pojawią się na twarzy?

Aby lepiej poradzić sobie z tematem, jakim jest rozjaśnianie przebarwień na twarzy, najpierw należy poszukać źródeł problemu. Jednak to może okazać się nie do końca łatwą sprawą, ponieważ przyczyny mogą być różne. Zazwyczaj za przebarwienia odpowiada nadmierna produkcja melaniny, czyli pigmentu skóry, który odpowiedzialny jest za jej koloryt. Na przebarwienia narażone są zazwyczaj kobiety w czasie menopauzy bądź po ciąży.

Przebarwienia na twarzy, a główne przyczyny powstawania

Jedną z głównych przyczyn powstawania przebarwień jest promieniowe UV, które może prowadzić do uszkodzenia skóry, a tym samym zakłócić naturalne procesy melaniny. Dlatego też, głównymi miejscami, na których pojawiają się przebarwienia po nadmiernej ekspozycji na słońce są policzki, czoło oraz dekolt.

Zaburzenia hormonalne bardzo często odpowiedzialne są za powstawanie czerwonych plamek, np. przez stosowanie antykoncepcji hormonalnej, po której zdarza się, że skóra nie jest właściwie chroniona. Do innych przyczyn należą stany zapalne skóry, urazy oraz starzenie się, czyli powstawanie tak zwanej ostudy.

Rozjaśnianie przebarwień, a kwas hialuronowy

Jeśli ktoś kiedykolwiek sprawdzał frazę kwas hialuronowy zastosowanie to z pewnością wie, że jest on idealny na przebarwienia. Swoją popularność zawdzięcza między innymi właściwościom nawilżającym. Jest on polecany w szczególności dla osób o wrażliwej skórze twarzy i ciała, a więc idealnie sprawdzi się jako kosmetyk łagodzący i rozjaśniający przebarwienia. Świetnie sprawdza się jako serum, bądź maska, a w przypadku ciała jako balsam.

Stosowanie kwasu hialuronowego niesie ze sobą szereg zalet, między innymi wygładzenie struktury skóry, a także redukcję drobnych zmarszczek. Osoby, które borykają się z problemem, jakim są przebarwienia, powinny wiedzieć, że HA skutecznie chroni skórę, a tym samym sprawia, że jest bardziej odporna na podrażnienia.

Domowa pielęgnacja na rozjaśnienie przebarwień

Jeśli potrzebujemy zniwelować problem przebarwień możemy spróbować  użyć w tym celu domowej pielęgnacji. Kluczowe w tym celu jest używanie na co dzień kremu z filtrem. Warto z kremami ochronnymi stosować kosmetyki wybielające, których składniki hamują aktywność tyrozynazy. Dobrym pomysłem jest również stosowanie maści przypisanych od dermatologa, które zazwyczaj posiadają więcej składników aktywnych niż inne kosmetyki.

Rozjaśnienie przebarwień i pomoc specjalisty

Jeśli zależy nam pozbyciu się przebarwień, możemy udać się do specjalistów, między innymi do dermatologa bądź gabinetów kosmetycznych. Na miejscu zostanie udzielona nam fachowa pomoc i dopasowany odpowiedni zabieg. Na przebarwienie poleca się szczególnie mocno złuszczenia chemiczne.