Szukaj
Close this search box.

Przebarwienia na skórze – sprawdź, co robić

jak się pozbyć przebarwień na skórze

Spis treści

Twarz to wizytówka każdego z nas. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Dobrze, aby była zdrowa, promienna i wolna od niedoskonałości. Wówczas czujemy się bardziej pewne siebie i śmielej zdobywamy świat. A co jeśli na naszej twarzy nagle pojawią się przebarwienia? O ile przebarwienia na skórze nie są związane ze stanem naszego zdrowia, tylko wynikają z kosmetycznych zaniedbań, ciąży, trądziku lub nadmiernego opalania, wówczas możemy poradzić sobie same.

Co możemy zrobić?

Przebarwienia na skórze można usuwać u kosmetyczki lub w zaciszu własnej łazienki. Jedną z bardziej skutecznych metod jest przemywanie twarzy wywarem z rumianku. Taki wywar przygotujemy w prosty sposób. Potrzebna będzie torebka herbaty rumiankowej oraz ½ szklanki wody. Rumianek zaparzamy w szklance wody i gdy będzie gotowy dodajemy do niego sok wyciśnięty z cytryny. Powstałą miksturą przemywamy twarz dwa razy dziennie.

Przebarwienia na skórze pomoże zminimalizować maseczka przygotowana ze startego ogórka i soku z cytryny. Maseczkę należy nakładać na twarz 2-3 razy w tygodniu na czas 15-20 minut. Podobne działanie rozjaśniające przebarwienia ma mieszanka sody i wody.

domowe sposoby na przebarwienia

Czy każde przebarwienie można usunąć?

Przebarwienia na skórze mają różne podłoże i różny stopień zaawansowania. Oczywiście, najłatwiej usunąć świeże przebarwienia. Takie zazwyczaj znikają po zastosowaniu domowych sposobów. Przebarwienia zaawansowane nie dadzą się usunąć domowymi papkami i maseczkami. W ich przypadku niezbędna jest pomoc specjalisty. Z zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne poleca się peeling kawitacyjny wykonywany przy pomocy ultradźwięków. Zabieg jest bezbolesny i można wykonać go o każdej porze roku. Dobre efekty daje też peeling azjatycki. Polega on na średnio-głębokim złuszczaniu skóry przy pomocy specjalnego preparatu ziołowo-mineralnego.