Szukaj
Close this search box.

Akademiki Poczdam – co wybrać?

jaki akademik w poczdamie

Spis treści

Studiowanie za granicą nie jest dziś żadną fanaberią czy opcją dla wybranych, ale szansą na lepsze jutro. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej młodych Polaków decyduje się na studia w Anglii, Hiszpanii, Ameryce lub Niemczech. Dobra edukacja wiąże się jednak z opuszczeniem rodzinnego gniazdka. I tu stajemy przed dylematem – gdzie zamieszkać? Zagraniczne rynki mieszkaniowe są całkiem atrakcyjne, ale w tym wszystkim najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort. Jeśli mamy żyć za granicą to musimy zatroszczyć się o te dwa czynniki. Dziś na tapetę weźmiemy akademiki w Poczdamie, bo jak się okazuje, niemieckie miasto ma ostatnio duże wzięcie wśród polskich studentów.

Akademiki Poczdam – co wybrać?

Oczywiście można zdecydować się na wynajem mieszkania w Poczdamie, ale po co? Nie dość, że jest to droga opcja, to jeszcze skazuje nas na samotność w obcym mieście. A będąc „świeżakiem” warto żyć w grupie, która będzie wsparciem i pewną namiastką rodziny. Z tego też względu akademiki Poczdam są bardzo dobrym wyborem. Liczenie na przydział pokoju z puli uczelni to nie do końca bezpieczna opcja. Zazwyczaj miejsc jest mniej niż chętnych. Bezpieczniej jest skorzystać z oferty BaseCamp. Za jego pośrednictwem można dotrzeć do najciekawszych propozycji, a nawet od razu zarezerwować miejsce dla siebie. A wszystko to w sposób bezpieczny i bezproblemowy.

nowoczesny akademik poczdam
Akademik BaseCamp posiada własną salę do relaksu i zabawy

BaseCamp – lepszy wymiar akademików

BaseCamp to sieć prywatnych akademików, przeznaczonych głównie dla studentów zza granicy choć oczywiście mogą mieszkać w nich również tak zwani tubylcy. Akademiki Poczdam od BaseCamp to coś więcej niż klasyczny dom studencki. To połączenie akademika z komfortem i możliwościami hotelu. Poza nowoczesnymi i doskonale wyposażonymi pokojami, które posiadają własną łazienkę i aneks kuchenny, do dyspozycji studentów jest wiele innych miejsc zapewniających fajne i wygodne życie. Wystarczy tu wymienić pralnię i specjalny pokój do nauki. Akademiki BaseCamp mają też siłownię i kino. Na tym jeszcze nie koniec luksusów. Przewidziano także miejsce do urządzania imprez, bo nie samą nauką żyje człowiek, miejsce do wspólnego relaksu, wypożyczalnię rowerów oraz taras na świeżym powietrzu. Nic dziwią więc opinie, że BaseCamp to największa konkurencja dla wszystkich innych akademików i domów studenckich.

akademiki poczdam basecamp
Akademiki BaseCamp posiadają własną siłownię

Akademiki BaseCamp

BaseCamp oferuje najlepsze akademiki, jakie Poczdam może zaoferować studentom przyjeżdżającym z innych krajów. Warto w tym miejscu podkreślić, że są to obiekty wolne od przepełnienia, a więc takie, które każdemu studentowi zapewniają poczucie swobody. Ogromnym plusem akademików z oferty BaseCamp jest standard pokoi. Wiemy jak wyglądają polskie akademiki, a przynajmniej zdecydowana ich większość. Akademik w Poczdamie od BaseCamp to zupełnie inna przestrzeń. Pięknie urządzone pokoje z własną łazienką i aneksem kuchennym, zapewniające dużą niezależność, to zdecydowany atut tego akademika. Tutaj wszystko jest tak zaplanowane, aby nikomu nie zabrakło miejsca do nauki i odpoczynku. Nowoczesne akademiki Poczdam od BaseCamp posiadają też funkcjonalne pokoje specjalnie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Więcej informacji tutaj: http://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/potsdam/