Szukaj
Close this search box.

Alkoholizm i jego objawy. Jak leczyć uzależnienie od alkoholu?

uzaleznienie od alkoholu

Spis treści

Alkoholizm to jedno z najczęstszych uzależnień dopadających Polaków. Jest to coraz większy problem w naszym kraju. Nie jest to dziwne z racji tego, że alkohol w Polsce jest rzeczą powszechną. Spożywany przy każdej możliwej okazji bardzo szybko uzależnia kolejne osoby. Aby wystrzec się alkoholizmu, należy obserwować swoje zachowania i reagować na każde możliwe objawy. Uzależnienie od alkoholu skutecznie potrafi zniszczyć życie. Zarówno osoby pijące jak i jej rodziny. Oczywiście alkoholizm jest możliwy do wyleczenia. Jeśli ktoś uzależniony najlepszym dla niego wyborem będzie udanie się na terapię. Dobrym pomysłem będzie udanie się do ośrodka leczenia uzależnień.

Jak objawia się alkoholizm

Uzależnienie od alkoholu objawia się tak jak każde inne uzależnienie. To nic innego uczucia potrzeby ciągłego picia. Pragnienie picia istnieje wtedy zarówno na płaszczyźnie psychcicznej jak i fizycznej. Oprócz nieodpartej pokusy osoba uzależniona czuje się źle, drżą jej ręce i jest osłabiona. Objawy te ustają po spożyciu alkoholu. Alkoholizm można podzielić również na kilka faz. Jakie fazy tego uzależnienia więc wyróżniamy?

Faza wstępna uzależnienia od alkoholu

W tym momencie chory nie jest jeszcze świadomy swojego problemu. Potrafi ona być bardzo długa. Rozpoznać ja można poprzez takie objawy jak zmianę motywacji do picia.

Faza ostrzegawcza

W tej fazie alkoholizmu można zaobserwować nasilenie się objawów. Osoba uzależniona szuka jak najczęstszych powodów to tego, by się napić. Powoli również osoba uzależniona przestaje się kontrolować.

Faza krytyczna

Podczas tej fazy choroby alkoholowej uzależniony popada w jeszcze większy problem. Jej objawem jest t, że chory przestaje kontrolować swoje picia. Jest to również moment, w którym rodzina najczęściej zauważa problem z alkoholem u osoby bliskiej.

Faza chroniczna

W tej fazie alkoholizmu objawy nasilają się już bardzo mocno. Chory przestaje dostrzegać otaczający go świat, traci pracę i bliskich. W zaawansowanych alkoholizmie pojawiają się inne negatywne efekty picia. Rozwija się cukrzyca alkoholowa.

Gdzie i jak leczyć uzależnienie od alkoholu

Jeśli pomimo wyraźnych objawów nie udało się zaprzestać picia i rozwinęło się uzależnienie to nie koniec świata. Uzależnienie od alkoholu można wyleczyć podczas terapii. Podczas takiego leczenia psychoterapii pacjent przechodzi serię rozmów z lekarzami i terapeutami. Uświadamia go to co do jego problemu. Dowiaduje się, jakim jest problemem dla swojej rodziny oraz jak może z tego wyjść. Dzięki pomocy doświadczonych lekarzy wyjście z uzależnienia od alkoholu staje się łatwiejsze. Jednak pomimo leczenia chory przez cały życie musi się wystrzegać picia alkoholu.

Leczenie choroby alkoholowej w Ośrodku leczenia uzależnień Terapia Nałęczow

Uzależnienie od alkoholu to duży problem dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego ośrodka. Jednym z takich miejsc jest Ośrodek Leczenia Uzależnień Terapia Nałęczów. W ośrodku można liczyć na pomoc doświadczonych psychoterapeutów, którzy mają za sobą wielu wyleczonych pacjentów. Ośrodek znajduje się w malowniczym miejscu pomiędzy Lublinem a Nałęczowem. Na wszystkich pacjentów czekają tu różne udogodnienia. Są to m.in. piękny ogród, siłownia, sauna, bilard i wiele innych. Do ośrodka leczenia uzależnień można się zgłosić niezależnie od fazy, w jakiej się jest. Terapię można rozpocząć w każdym momencie. Pamiętaj, alkoholizm jest uleczalny. Jeśli zauważysz objawy, nie trać czasu i skontaktuj się z nami.