Biustonosz do biegania – jaki wybrać?

jaki biustonosz do biegania wybrać

Spis treści

Obserwując społeczeństwo, można wysnuć jeden wniosek – bieganie stało się sportem narodowym. Gdzie nie spojrzeć, wszyscy biegają. I świetnie, bo bieganie niesie za sobą same korzyści. Nie tylko odchudza, ale także ładnie kształtuje sylwetkę. To właśnie bieganie robi nam zgrabne nogi, fajny brzuch i kształtne biodra. Do tego poprawia kondycję i wydolność organizmu, dotlenia, poprawia samopoczucie. Co ważne, sport ten należy do jednych z najtańszych. Poza butami i w przypadku kobiet – dobrym stanikiem, nie potrzebujemy żadnego innego sprzętu. A jeśli już wywołaliśmy do tablicy biustonosz do biegania, warto sobie napisać słów kilka, jak wybrać ten odpowiedni, najlepszy.

Dlaczego należy używać staników sportowych?

Biustonosz do biegania nie służy ozdobie. Jego przeznaczeniem jest odpowiednie podtrzymywanie biustu podczas treningu. Dzięki temu, że ogranicza ruch piersi, zapobiega bólom, nieprzyjemnym otarciom oraz odparzeniom. Trzeba pamiętać, że nasze piersi nie mają łatwo podczas biegania. Intensywne ruchy powodują rozciąganie tkanki łącznej. To z kolei sprawia, że biust traci na swej elastyczności i jędrności. Jako, że rozciągnięta tkanka nie ma zdolności powrotu do poprzedniego kształtu, należy zadbać, aby do niej nie doszło – właśnie nosząc stanik sportowy.

stanik do biegania

Biustonosz do biegania – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Po pierwsze – materiał, z jakiego biustonosz do biegania został wykonany. Chodzi nie tylko o to, aby stanik był trwały i nosił się wygodnie, ale także odprowadzał pot i regulował przepływ powietrza. Najlepszym wyborem są staniki uszyte z 2 lub 3 rodzajów włókien, np. poliestru, nylonu i spandexu. Taka kombinacja zapewnia bardzo dużą wytrzymałość na rozciąganie, a także lepszą regulację temperatury ciała.

Kolejnym ważnym elementem przy wyborze biustonosza do biegania jest sposób szycia. Należy zwrócić uwagę na to, czy wszystko jest dokładnie wykończone, a taśmy obszyte. Szersze ramiączka w biustonoszach zapobiegną ich wżynaniu się w skórę i mocniej utrzymują biust. Bieganie z takim stanikiem wiąże się z większym komfortem i powstrzymuje piersi od nadmiernego „podskakiwania”. Dobrym wyborem są też biustonosze szyte w technologii bezszwowej. Dzięki temu, że nie mają żadnych szwów, w żaden sposób nie powodują dyskomfortu i w żadnym miejscu nie uciskają.

Biustonosze dla małych i dużych biustów

Masz mały biust? Z powodzeniem możesz sięgnąć po biustonosz do biegania wyglądem przypominający top – bez żadnych haftek, fiszbin, itp. Działanie tego typu staników polega na przyciskaniu obu piersi razem do ciała tak, aby podczas ruchu nie przemieszczały się. Czy to wystarczy? W zupełności tak. Ale jeśli masz duży biust, koniecznie wybierz stanik, który podtrzymuje i przyciska do ciała każdą pierś z osobna.