Szukaj
Close this search box.

Biegasz? Sprawdź, czego nie powinnaś jeść przed treningiem

czego nie jeść przed bieganiem

Spis treści

Bieganie to świetny sposób na poprawę kondycji, zgubienie zbędnych kilogramów i przewietrzenie głowy. Bieganie pomaga pozbyć się napięcia i stresu. Bieganie odpręża i relaksuje. Doskonale wzmacnia mięśnie i wydolność organizmu. Kształtuje i wzmacnia charakter. A przy tym wszystkim daje mnóstwo frajdy! Biegać może każdy – niezależnie od płci i wieku. Tak naprawdę przygodę z tym sportem można zacząć w każdej chwili. Na początku będzie ciężko, ale pokonywanie codziennych słabości zapewni niesamowitą satysfakcję. Warto w tym miejscu dodać, że bieganie to jeden z najtańszych sportów. Poza dobrymi butami, nie trzeba tu inwestować w żaden sprzęt czy drogie ubrania. Uwaga! W bieganiu najważniejsza jest dieta. To, co jemy przed bieganiem ma ogromny wpływ na samopoczucie podczas biegania i jego efektywność. Sprawdź koniecznie, czego nie jeść przed bieganiem.

Produkty z pełnego ziarna

Produkty pełnoziarniste powinny znaleźć się w codziennej diecie, ale nie powinnyśmy ich jeść tuż przed treningiem. Dlaczego? Bo są zbyt szybko trawione przez organizm i dostarczają energii tylko na chwilę. Efekt będzie taki, że już w połowie biegu poczujesz wilczy głód, przez co bieganie nie sprawi ci zbyt dużej frajdy. Jeśli chcesz dostarczyć organizmowi dobrego paliwa, które zapewni energię na cały trening, koniecznie sięgnij po koktajl na bazie masła orzechowego, płatków owsianych i banana. Taki koktajl jest lekki, więc nie obciąży układu pokarmowego, a jednocześnie na tyle energetyczny, że nie zabraknie ci paliwa aż do ukończenia biegu.

Ostre przyprawy

Ostre przyprawy są polecane przez dietetyków, gdyż skutecznie podkręcają metabolizm i pomagają efektywniej spalać tkankę tłuszczową. Niestety przed bieganiem nie są najlepszym pomysłem. Ostro przyprawione danie zamiast dodać kopa sprawi, że będziesz bardziej senna. Poza tym, ostre przyprawy mogą w trakcie biegania wywołać niestrawność i ból brzucha, a także spowodować kolkę. Przyjemność z biegania będzie więc zerowa.

menu biegacza

Batony proteinowe

Niby batony proteinowe są dobre dla osób aktywnych i uprawiających sport. Niestety, większość tych kupnych posiada w swoim składzie duże ilości cukru, który może spowodować nagły skok insuliny we krwi. Co to oznacza? Zamiast strzału energetycznego, szybko odczujesz zmęczenie.

Laktoza

Mleko krowie i produkty z mleka krowiego to fatalna opcja dla biegaczy. Koktajl na bazie takiego mleka może spowodować w trakcie biegania niestrawność i wzdęcia. Zamiast cieszyć się bieganiem, będziesz tylko się męczyć. Koktajle owszem są fajne przed bieganiem, ale pod warunkiem, że są przygotowane na mleku roślinnym!