Szukaj
Close this search box.

Cienie pod oczami. Co robić?

cienie pod oczami co robić

Spis treści

Cienie pod oczami to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Wystarczy jedna nieprzespana noc i nasze spojrzenie traci całą swoją świeżość i blask. Tego typu defekt estetyczny może być również następstwem długotrwałego stresu i zmęczenia. Niekiedy wynika z chorób, takich jak cukrzyca czy tarczyca. Za każdym jednak razem powoduje uczucie zawstydzenia i pogarsza samopoczucie. Większość z nas widząc rano w lustrze sińce, szybko sięga po korektor. Nie zawsze jednak zapewnia nam on efekt, jakiego oczekujemy. Co zatem robić? Jak walczyć z cieniami pod oczami? Poniżej przedstawiam 4 skuteczne sposoby na estetyczny defekt.

Na cienie pod oczami – pomocne surowe ziemniaki

Ziemniaki to nie tylko wspaniałe warzywo, które daje nam szerokie pole do popisu w kuchni, ale także naturalny kosmetyk, o czym nie wszyscy jeszcze wiedzą. Surowe ziemniaki sprawdzają się doskonale w momencie, kiedy chcemy pozbyć się wody nagromadzonej pod powiekami. Dzięki nim, możemy także usunąć cienie pod oczami i tym samym zapewnić sobie świeższe spojrzenie. Jak wykorzystać ziemniaki, żeby zniwelować problem w okolicy oczu? Wystarczy obrać ziemniaka, pokroić go w plastry i na 15 minut potrzymać na powiekach. Po zabiegu warto przepłukać okolice oczu chłodną wodą.

ziemniaki na cienie pod oczami

Zimne okłady

Kolejna propozycja na cienie pod oczami to zimne okłady. Zabieg ten znany jest chyba każdemu. Zimne okłady szybko i skuteczne niwelują estetyczny problem, więc na pewno sprawdzą się u ludzi, którzy oczekują natychmiastowych efektów. Takie okłady możemy wykonać przy pomocy kostek lodu. Warto też mieć w swojej lodówce łyżeczkę, którą w razie potrzeby wyciągniemy i przyłożymy w okolice oczu.

Ogórek na cienie pod oczami

Ogórek to częsty składnik kosmetyków upiększających. Ma działanie ściągające i rozjaśniające skórę. Efektywnie likwiduje opuchliznę i cienie pod oczami. Do okładów należy używać wyłącznie świeżych ogórków. Plasterki można przytrzymać na powiekach do kilku minut.

okłady z ogórka na oczy

Woreczki z herbatą

Kolejny znany i sprawdzony sposób na sińce to torebki z herbatą. Uwaga! Herbata nie powinna być aromatyzowana, bo taka może uczulać. Najlepiej sprawdzi się herbata czarna, która jest źródłem taniny działającej przeciwobrzękowo i niwelującej przebarwienia. Jak zastosować torebki z herbaty? Najpierw należy je ostudzić, a następnie położyć na powieki na około 20 minut. Problem siniaków pod oczami powinien zniknąć niemal natychmiast.