Szukaj
Close this search box.

Pielęgnacja skóry wokół oczu

pielęgnacja skóry pod oczami

Spis treści

Okolice oczu należą do najbardziej wrażliwych. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i podatna na uszkodzenia. Już lekkie zaniedbania pielęgnacyjne mogą odbić się na jej kondycji. To właśnie na skórze powiek i pod oczami najszybciej widać oznaki starzenia. Skóra pod oczami ma także wyjątkowe zdolności do opuchnięć. Siniaki pod oczami to również często występujący problem. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że właściwa pielęgnacja skóry wokół oczu uwolni nas od spędzających sen z powiek problemów z cieniami czy obrzękami. Obecnie jest coraz więcej metod na to, aby nie tylko zamaskować oznaki starzenia, ale nawet się ich pozbyć.

Stop kurzym łapkom

Najprostszym sposobem na zapobiegnięcie kurzym łapkom jest noszenie okularów przeciwsłonecznych. Dzięki nim nie będziesz niepotrzebnie mrużyła oczu i nie powodowała zaginania się skóry. Jeśli kurze łapki już istnieją, skup się na tym, aby ich nie podkreślać. Nie stosuj pudru na okolice oczu, a także unikaj matujących podkładów, które lubią osadzać się w zmarszczkach i niepotrzebnie je podkreślać.

Wyjście z cienia

Zasinienia pod oczami to problem wielu osób. Zdecydowanie nie dodają one urody. Co za to robią? Dodają lat i sprawiają, że wyglądamy na zmęczone lub chore. Aby je zminimalizować wystarczy zaopatrzyć się w dobry korektor rozświetlający. Pamiętaj, że korektor nakładamy zawsze pod podkład, nigdy na. Dzięki temu trikowi kosmetyk ładnie stopi się ze skórą i zapewni naturalny efekt.

Powiedz stop obrzękom

Obrzęki pod oczami zazwyczaj zdarzają się po nieprzespanej nocy. Czasami są elementem naszej urody, co nie oznacza, że nie możemy ich zminimalizować. Aby obrzęki nie były zbyt mocno widoczne, należy pić dużo wody i wykonywać masaż okolic oczu. Świet­ne efek­ty daje też przy­ło­że­nie do po­wiek schło­dzo­nych to­re­bek po her­ba­cie albo wa­ci­ków za­mo­czo­nych w zim­nym mleku.