Szukaj
Close this search box.

COVID czy grypa? Pionierskie testy diagnostyczne w Medicover

testy

Spis treści

Od lutego pacjenci Medicover w Warszawie, Poznaniu, Łodzi oraz Krakowie mogą skorzystać z pionierskiej na rynku usługi w zakresie diagnozowania infekcji układu dróg oddechowych. Mowa o innowacyjnych testach, które obejmują diagnostykę antygenową w kierunku COVID-19 oraz grypy typu A/B.

Testy, które będą proponowane pacjentom Medicover w wybranych centrach medycznych –  w Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Krakowie, pozwalają w ciągu 15 minut rozróżnić, czy przyczyną objawów, z którymi zgłasza się pacjent, jest zakażenie wirusem SARS-CoV-2 czy wirusem grypy typu A/B. Nowo oferowany test zastępuje szybkie testy antygenowe w kierunku tych infekcji, które do tej pory musiały być wykonywane oddzielnie. W ramach tego rozwiązania wystarczy tylko jeden wymaz z nosa lub nosogardła.

Nowa usługa jest dedykowana pacjentom z objawami infekcji, przychodzącym do centrów na wizyty stacjonarne w ramach Medicover Express (usługi szybkiej konsultacji lekarza POZ i pielęgniarki w Medicover). Badanie jest dodatkowo płatne, ponieważ nie jest wliczone w zakres usług abonamentowych. Dzięki szybkiej diagnozie możliwe jest szybkie podjęcie właściwego leczenia.

Badanie jest bezpieczne dla dorosłych i dzieci w każdym wieku

– Szybkie testy diagnostyczne wykonywane w miejscu świadczenia usługi medycznej mają udowodnione korzyści w wielu sytuacjach klinicznych. Pozwalają na postawienie bardziej precyzyjnej diagnozy bez konieczności odsyłania pacjenta do laboratorium i czekania na powrót wyników. Tym samym umożliwiają natychmiastowe rozpoczęcie właściwego leczenia. Dodatkowo, innowacyjne testy „2 w 1” są w obecnej sytuacji epidemicznej dużym ułatwieniem dla pacjentów i lekarzy. W ramach jednego badania wykonujemy test antygenowy na COVID i na grypę, a wynik otrzymujemy już w 15 minut. Co ważne, testy cechują się wysoką wiarygodnością, co jest niezwykle ważne przy ustalaniu planu leczenia – mówi lek. med. Agnieszka Motyl, specjalista medycyny rodzinnej i epidemiolog w Medicover w Polsce.

– Badanie można wykonać u osób podejrzanych o zakażenie nawet do  12 dni od wystąpienia objawów. Test wykrywa antygen wirusa w pobranej próbce i w przypadku wyniku dodatniego – potwierdza zakażenie danym wirusem – dodaje.

Medicover to pierwszy prywatny podmiot na polskim rynku oferujący szybkie testy służące do wykrywania COVID-19 i grypy w ramach pobrania jednego wymazu. Nowa usługa będzie realizowana w czterech centrach medycznych: Medicover – Wołoska w Warszawie, Medicover – Poznań Malta w Poznaniu, Medicover – Piłsudskiego w Łodzi oraz Medicover – Kraków Podgórska w Krakowie.