Szukaj
Close this search box.

Dotacje pompy ciepła – o jakie warto się starać?

dotacje do pomp ciepla

Spis treści

Z racji na to, iż rozwiązania takie jak pompa ciepła mają bardzo pozytywny wpływ na środowisko naturalne zarówno państwo, jak i wiele lokalnych samorządów oferuje świetnie programy, których celem są dotacje pomp ciepła, dzięki czemu więcej osób zdecyduje się na ten korzystny dla środowiska ruch. O jakie dotacje warto się starać?

Jak uzyskać dotacje na pompę ciepła?

Aby zmaksymalizować swoją szansę na otrzymanie jakiejkolwiek pomocy warto znaleźć firmę, która obsługuje dotacje pomp ciepła w Kaliszu. Takie przedsiębiorstwa doskonale wiedzą co jest potrzebne do otrzymania dotacji i pomagają swoim klientom w przygotowaniu wszelakiej dokumentacji, a następnie w montażu i serwisowaniu pompy ciepła.

Firma NTW Airconomic to jedno z przedsiębiorstw, które zajmuje się właśnie między innymi pomocą swoim klientom w celu uzyskania przez nich dotacji pochodzących na przykład od państwa. W ten sposób firma zarobi takie same pieniądze, lecz znacząco zaoszczędzi osoba, która decyduje się na montaż pompy ciepła, gdyż dotacje potrafią dotyczyć kwot rzędu tysięcy złotych na osobę.

Jakie dotacje pompy ciepła można uzyskać?

Najbardziej znany program dotacji pomp ciepła to oczywiście rządowy program „Czyste Powietrze”, który pomaga obywatelom Rzeczpospolitej Polskiej w uzyskaniu dofinansowania na tak nowe i korzystne dla środowiska rozwiązanie jak pompa ciepła. Aby ono się opłacało trzeba jednak postarać się o dofinansowanie, w którego uzyskaniu znacznie pomoże wcześniej wspomniana firma NTW Airconomic.

Większość innych programów mających na celu dofinansowanie osób stawiających na pompę ciepła w celu zaoszczędzenia pieniędzy, ale też pomocy dla środowiska naturalnego ma raczej wymiar lokalny i wiele tu zależy od tego, w jakim miejscu mamy zamiar zamontować pompę ciepła. Z pomocą firmy NTW Airconomic można poznać wszystkie dotacje i wybrać te najbardziej korzystne. Dzięki temu zakup pompy ciepła zwróci się znacznie szybciej z racji na dużo mniejszy koszt całej inwestycji.