Szukaj
Close this search box.

Pompy APIC – charakterystyka i przeznaczenie

przeznaczenie pompy ciepla

Spis treści

Pompy APIC zyskały sporą popularność w ostatnich latach. Ta technologia odznacza się dużą wydajnością przy relatywnie niskich kosztach utrzymania. To ekologiczne rozwiązanie, które świetnie się sprawdza w przypadku domów jednorodzinnych. Dlaczego są tak popularne? W jakich wariantach występują?

Pompy APIC – czym są i co je charakteryzuje?

Pompy APIC to rozwiązania grzewcze idealne do bardzo wielu domów. Są wydajne, ekonomiczne i ekologiczne. To produkty kompaktowe, które nie zajmują zbyt wiele miejsca. Są chętnie wybierane przez licznych inwestorów. Stanowią alternatywą dla tradycyjnych kotłów grzewczych czy kotłów na pellet. Firma to dostawca solidnych i niezawodnych rozwiązań na lata, które klienci bardzo sobie chwalą i cenią. Przedsiębiorstwo doradza, jaki rodzaj pompy ciepła będzie odpowiedni dla danego metrażu domu oraz jego okolicy. Profesjonalny zespół zawsze chętnie doradzi i podpowie optymalne rozwiązania. Wysoki poziom obsługi posprzedażowej również ma duże znaczenie. 

Pompy ciepła – jakie są ich podstawowe rodzaje i dlaczego warto zainstalować je w domach?

Pompy ciepła występują w kilku rodzajach, różniących się sposobem pozyskiwania ciepła i czynnikiem je przekazującym. Pompy gruntowe (pobierające energię z ziemi na pewnej głębokości) opierają się na zasadzie wymiany glikol-woda lub ziemia-woda. Każdy z nich może być także w wariancie poziomym lub pionowym. Wodna pompa ciepła pobiera energię z otwartego zbiornika wodnego (np. stawu) lub studni głębinowej. Pompa powietrzna zaś pobiera energię z otoczenia. Jej część zostaje zamontowana na zewnątrz budynku w formie przypominającej duży klimatyzator. Koszt działania jest bardzo atrakcyjny, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnym kotłem grzewczym opalanym drewnem czy węglem. Stosunek pobranego prądu do wytworzonego ciepła jest jednym z najlepszych, jakie osiągają systemy grzewcze w domach. Pompy ciepła stanowią przyszłość dla inwestorów budujących nowe domy. Na pewno będą coraz popularniejsze.