Szukaj
Close this search box.

Florysta – jak nim zostać? Zapraszają szkoły policealne!

Spis treści

Praca w zawodzie florysty może być świetnym sposobem na spełnienie swoich marzeń. Jak zostać florystką? Obecnie specjalną ofertę dla osób zainteresowanych pracą w tym zawodzie mają szkoły policealne.

Czym zajmuje się florystka?

Florysta jest osobą, która zajmuje się tworzeniem kompozycji kwiatowych, między innymi bukietów, wieńców, wianków, dekoracji. Dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom może przygotowywać efektowne ozdoby na wiele okazji, na przykład na urodziny, rocznice, wesela, pogrzeby.

Osoba o tym zawodzie może znaleźć zatrudnienie w kwiaciarniach, pracowniach florystycznych, ale również może samodzielnie założyć swoją działalność.

Ze względu na bliskość natury oraz możliwość artystycznej ekspresji praca w zawodzie florystki może być dla wielu osób spełnieniem marzeń. Stąd też rosnące zainteresowanie różnego rodzaju kursami florystycznymi oraz nauką w szkołach, które prowadzą kierunki florystyczne.

Jak zostać florystką?

Praca w zawodzie florystki nie wymaga kończenia specjalistycznych kursów, jednak dzięki nim można zdobyć kompleksową wiedzę dotyczącą pracy z kwiatami i różnorodnymi dekoracjami.

Aby otrzymać pełne przygotowanie, warto zdecydować się na skorzystanie z oferty szkół policealnych, które prowadzą nauczanie w tym właśnie kierunku. Taki wybór będzie również bardzo dobry dla osób, które jeszcze nigdy wcześniej nie zajmowały się pracą z kwiatami, dlatego też chciałyby rozpocząć naukę od zera.

Szkoły policealne oferujące nauczanie w kierunku florysty zapewniają dostęp do szerokiej gamy materiałów i kładą nacisk zarówno na teorię, jak i na praktykę pracy w zawodzie.

Czas trwania nauczania to najczęściej 1 rok, a nauka odbywa się w weekendy, dzięki czemu nie przeszkadza ona w obowiązkach zawodowych czy w nauce.

Po zakończeniu nauki i zaliczeniu egzaminu zawodowego można uzyskać kwalifikacje zawodowe OGR.01, czyli wykonywanie kompozycji florystycznych.

Wszystkim osobom zainteresowanym pracą w zawodzie jak florysta Kraków również zapewnia dostęp do szkół policealnych prowadzących zajęcia w tym kierunku.

Jak zapisać się do szkoły policealnej na kierunek florystyka?

Zapisanie się na zajęcia nie jest związane z koniecznością spełnienia szeregu wymagań.

Przede wszystkim konieczne będzie ukończenie szkoły średniej – nie ma potrzeby zaliczania matury, dlatego naukę w szkole policealnej mogą też podjąć osoby, które nie podchodziły lub nie zaliczyły egzaminu dojrzałości.

Konieczne jest również przekazanie wniosku o przyjęcie do szkoły policealnej, zdjęć do legitymacji oraz zaświadczenia od lekarza medycyny pracy, które potwierdza brak przeciwwskazań do nauki w danym kierunku.