Szukaj
Close this search box.

Hepatil Complex dla zdrowej wątroby

hepatil complex

Spis treści

Każdego dnia starasz się dbać o swoją sylwetkę – trenujesz i jesteś aktywna. Każdego dnia pielęgnujesz swoją skórę tak, aby była zdrowa i pełna blasku. Troszczysz się o to, co na siebie zakładasz, aby wyglądać schludnie i nierzadko też modnie. A czy dbasz o swoją wątrobę? Ona także zasługuje na twoją uwagę. Nawet bardziej niż wszystko inne. Wątroba to jeden z najważniejszych organów w ciele. Każdego dnia zachodzi w niej wiele procesów ważnych dla zdrowia i życia. Wątroba odtruwa organizm, reguluje poziom hormonów, przekształca składniki pokarmowe w energię i odpowiada za syntezę białek. Pomaga też w utrzymaniu właściwej ciepłoty ciała. Oczywiście to wszystko robi zdrowa wątroba. W momencie, kiedy nie troszczymy się o nią w odpowiedni sposób, zaczyna szwankować i powodować szereg nieprzyjemnych objawów.

Przeciążenie wątroby – objawy

Przeciążona wątroba wysyła wiele sygnałów. Przede wszystkim przyczynia się do odkładania tłuszczu w pasie, co jest widoczne w postaci kilku lub kilkunastu dodatkowych centymetrów w talii. Źle działająca wątroba nasila cellulit, powoduje huśtawkę nastroju, podnosi ciśnienie, powoduje przewlekłe zmęczenie, osłabienie i spadek energii. Jakie jeszcze objawy świadczą o gorszej pracy wątroby? Na pewno pogorszenie tolerancji wysiłku, wzdęcia brzucha, kolka wątrobowa, zaburzenia miesiączkowania, obniżenie libido i obrzęki, np. podudzi.

zmęczenie a chora wątroba
przewlekłe zmęczenie to jeden z sygnałów, że wątroba nie działa tak, jak należy

Co robić, aby nie dopuścić do przeciążenia wątroby?

Tak naprawdę wystarczy trochę zmodyfikować sposób odżywiania. Przykładowo: jeśli rano wypijesz kawę, postaraj się już nie sięgać po inny napój z kofeiną. W momencie, kiedy zjesz lody, nie jedz już żadnych innych słodyczy. Gdy stosujesz hormonalną terapię zastępczą, do minimum ogranicz alkohol, papierosy i kawę. Obowiązkowo wzbogać dietę o błonnik, który przyśpiesza przejście pokarmu przez jelita. Dzięki temu część toksyn jest szybciej wydalana. Bez wystarczającej ilości błonnika większość cholesterolu wraca do wątroby i tu zaczynają się problemy. Stosuj dietę lekkostrawną. Unikaj potraw smażonych na głębokim tłuszczu, które bardzo nadwyrężają wątrobę i prowadzą do jej stłuszczenia. Postaraj się minimalizować stres, gdyż on także przyczynia się do gorszego funkcjonowania tego jakże ważnego organu. Co jeszcze?

zdrowa wątroba
dieta obfitująca w warzywa pomaga zachować wątrobę w dobrej formie

Hepatil Complex – suplement dla wątroby

Dobrym rozwiązaniem, pomagającym zachować wątrobę w zdrowiu są odpowiednie suplementy diety. Przydadzą się one nie tylko osobom, które kochają ciężką i tłustą kuchnię, ale także wszystkim, którzy chcą kompleksowo wesprzeć kondycję wątroby. Dobrym wyborem są na pewno suplementy zawierające cholinę oraz fosfolipidy. Moim numerem jeden jest Hepatil Complex. W jednej kapsułce zawiera on aż 4 składniki: cholinę, fosfolipidy, witaminę E i B6, dzięki czemu dba o wątrobę kompleksowo, nie tylko wspomaga jej pracę, ale także przyczynia się do właściwego metabolizmu tłuszczów, chroni i zabezpiecza przed wolnymi rodnikami. Więcej na temat Hepatil Complex znajdziesz tu: http://www.hepatil.com/produkty/hepatil-complex-4w1/

Chcesz mieć zdrową wątrobę? Jedz więcej warzyw

Twoja wątroba będzie ci wdzięczna za dietę opartą na warzywach. Zaprzyjaźnij się szczególnie z warzywami obfitującymi w witaminy z grupy B i jedz je każdego dnia. Zadbaj o to, aby w twoim menu znalazły się brokuły i zielona sałata.

Zdrowa wątroba to mniej tłuszczów zwierzęcych

Wątroba nie przepada za tłuszczami zwierzęcymi, dlatego jeśli chcesz, żeby pozostawała w dobrej formie, musisz ograniczyć ich spożycie do minimum. Tłuszcze zwierzęce zamień na tłuszcze roślinne, a na pewno wyjdzie ci to na dobre.

zdrowa wątroba
tłuszcze roślinne to sprzymierzeniec zdrowej wątroby

Stosuj zioła

Wiele ziół wspomaga pracę wątroby. Największym sprzymierzeńcem tego organu jest ostropest plamisty. Zaraz za nim na podium plasuje się dziurawiec. O ile ten pierwszy zwiększa zdolności regeneracyjne komórek wątroby i działa przeciwzapalnie, o tyle drugi wykazuje działanie żółciopędne i wspomaga trawienie po tłustym posiłku. Wśród przypraw wspomagających pracę wątroby wymienia się także majeranek, tymianek, kminek, oregano i miętę.

Mniej soli i słodyczy

Zarówno słodycze, jak i sól nie służą wątrobie. Dlatego tak ważne jest, aby produkty te ograniczyć do minimum. Sól zastąp ziołami, a słodycze spożywaj nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Postaraj się nie kupować słodkości, tylko przygotowuj je samodzielnie. W ten sposób ograniczysz spożycie nadmiernej ilości cukru, a także tłuszczów utwardzonych, które są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!