Hit kosmetyczny: szampon micelarny

szampon micelarny zalety

Spis treści

Szampon micelarny – czy coś ci to mówi? Produkt ten został ostatnio okrzyknięty kosmetycznym hitem. Czy rożni się od szamponów konwencjonalnych? Oczywiście, że tak i to pod wieloma względami. Podstawową różnicą jest zawartość miceli. Zwykłe szampony ich nie mają. Owe micele świetnie łączą się z wodą i tłuszczem, przez co w delikatny sposób usuwają wszelkie zanieczyszczenia i zabrudzenia. Efekt tego jest taki, że szampon micelarny oczyszcza, a jednocześnie nie wysusza skóry głowy i nie doprowadza do utraty naturalnych lipidów. O ile zwykłe szampony zaleca się stosować co parę dni, o tyle szampon micelarny można stosować każdego dnia.

Dla kogo szampon micelarny?

Szampon micelarny to produkt idealny pod wieloma względami. Stanowi świetną propozycję dla osób, które od kosmetyków wymagają wiele, a także dla osób, które poszukują szamponu skutecznego i delikatnego jednocześnie. Szampon micelarny poleca się osobom z delikatnymi lub cienkimi włosami, a także osobom z wrażliwą skórą głowy lub zmagającym się ze świądem skóry głowy po umyciu włosów normalnymi szamponami. Szampony micelarne poleca się nie tylko dorosłym, ale również dzieciom.

Szampon micelarny – jak działa?

Szampon micelarny przede wszystkim skutecznie oczyszcza włosy. Robi to jednak w sposób bardzo umiejętny – bez podrażnienia skóry głowy. Włosy umyte tego typu szampon są wyraźnie lekkie i delikatne w dotyku. Nie ma tu mowy o uczuciu zlepienia lub ciężkości, co niestety zdarza się po użyciu zwykłego szamponu. Co ważne – micelarne szampony chronią naturalne pH skóry głowy.

szampon micelarny zalety

Jeden do wszystkiego?

Oczywiście, że nie. Osobiście nie przepadam za kosmetykami uniwersalnymi, bo jak coś jest do wszystkiego, to jest… wiadomo 😉 Do niczego. Lepiej stosować kosmetyki dedykowane naszym potrzebom, a co za tym idzie różnym rodzajom włosów. W sklepach dostępne są różne rodzaje szamponów micelarnych. Możemy znaleźć produkty w 100% naturalne lub z dodatkiem innych substancji. Zawsze warto czytać skład i sprawdzić, czy jest tam coś, co na przykład nas uczula lub na czym najbardziej nam zależy. Chcesz zregenerować swoje włosy i nawilżyć skórę głowy? Wybierz szampon z wyciągiem z liści aloesu. A może interesuje cię szampon, który zniweluje swędzenie głowy? Wówczas szukaj szamponu micelarnego z pantenolem. Do skóry głowy wrażliwej i skłonnej do podrażnień, idealnym wyborem będzie kosmetyk zawierający wyciągi roślinne.