Idealne brwi – jak je zrobić?

jak zrobić idealne brwi

Spis treści

Brwi stanowią najważniejszy element naszej twarzy. Pewnie nie raz słyszałaś, że to właśnie one nadają twarzy charakteru. Nie długie rzęsy czy wydatne usta, tylko brwi. Ładnie podkreślone, nie tylko optycznie zwiększają powierzchnię powieki, ale także pięknie uwydatniają rysy twarzy. Nie warto więc traktować ich po macoszemu. Martwisz się tym, że twoim brwiom daleko do ideału i już nic nie da się z tym zrobić? Spokojnie, wszystkiemu można zaradzić. Nawet cienki i źle wyskubanym brwiom można nadać odpowiedni kształt. Jak mieć idealne brwi?

Idealne brwi tylko z brow-baru?

Wiele kobiet uważa, że idealne brwi może uzyskać wyłącznie w miejscu, jakim jest brow bar. Jedno z nich znajduje się w centrum handlowym Arkadia w drogerii Sephora. Kosmetyczki pracujące w brow bar pomogą nadać twoim brwiom pożądany kształt – zgodny z rysami twarzy i podkreślający twoją naturalną urodę. Cały zabieg na brwi nie trwa dłużej niż 15-20 minut.

Ale… idealne brwi możesz też uzyskać poprzez samodzielne działania w dom. Jeśli znasz się na tym, to nic nie stoi na przeszkodzie. Na rynku mamy sporo narzędzi i produktów, które pomogą uzyskać pożądany efekt. Do niedawna popularna kredka do brwi, coraz częściej jest dziś zastępowana nowoczesnymi pomadami. I faktycznie są one świetnym rozwiązaniem, aby każdego dnia brwi prezentowały się nienagannie. W swojej kosmetyczce warto też posiadać cień do brwi oraz transparentny żel do brwi, który pomoże ujarzmić niesforne włoski.

idealny kształt brwi

Idealne brwi – makijaż

Zanim zaczniesz traktować swoje brwi kolorowymi kosmetykami, ustal ich długość. Dokładnie określ, gdzie twoje brwi mają się zaczynać, a gdzie kończyć. Najlepiej zrobić to przy pomocy ołówka. Przyłóż ołówek przy kąciku nosa – jego górny koniec wskaże początek łuku. Potem przechyl go o 45 stopni i właśnie w tym miejscu twoje brwi powinny się kończyć. Korektę kształtu brwi wykonać za pomocą twardej i dobrze zaostrzonej kredki. Następnie małym, skośnym pędzelkiem nanieś na łuki cienie lub pomadę. Jeśli masz naturalne włosy na łukach brwiowych, na koniec wyczesz je maskarą. A jeśli nie masz włosków, sięgnij po liner do brwi i dorysuj po kilka cienkich włosków na każdej brwi. Na koniec nanieś na brwi przezroczysty żel, który utrwali efekt, a przy okazji ujarzmi włoski, które wymykają się spod kontroli.

idealne brwi makijaż