Szukaj
Close this search box.

Makijaż na lato – sprawdź, jak zrobić lekki make up

jak zrobić makijaż na lato

Spis treści

Uwielbiamy lato, jednakże podczas upałów trudno jest zachować świeży wygląd. Jeszcze trudniej jest o perfekcyjny makijaż, a przecież nawet w lecie są sytuacje, kiedy musimy nałożyć na twarz makijaż. Całe szczęście są pewne triki, które pozwalają przedłużyć trwałość makijażu. Mało kobiet wie, że niezwykle ważną rolę odgrywa tu właściwe przygotowanie skóry… Ale po kolei.

Zanim zrobisz makijaż – przygotuj swoją skórę

Makijaż na lato? Nic nie stoi na przeszkodzie. Pamiętaj tylko o uprzednim przygotowaniu skóry. Tylko wtedy make up będzie trzymał się dłużej i piękniej wyglądał. I nie chodzi tu tylko o właściwe oczyszczanie skóry, ale przede wszystkim o przemyślany dobór kosmetyków pielęgnacyjnych. Z olejowymi kosmetykami żegnamy się na czas wakacji. Wszelkie produkty nawilżające zamieniamy na lżejsze, np. w postaci żelu lub pianki. Chodzi o to, aby preparaty pielęgnacyjne nie obciążały skóry.

makijaż na lato

Zamiast ciężkiego podkładu – krem BB

Makijaż na lato rządzi się swoimi prawami. Jeśli nie chcesz, żeby wszystko od razu spłynęło, zamiast ciężkiego podkładu, wybierz krem BB. Produkt ten, podobnie jak klasyczny podkład, wyrówna kolor skóry i nada jej ładny odcień. Do tego dyskretnie zakamufluje drobne niedoskonałości. W przeciwieństwie jednak od zwykłego podkładu jest o wiele lżejszy i tym samym nie spływa tak szybko z twarzy. Bardziej zachowuje się jak krem pielęgnacyjny. Co więcej – ze względu na zawarty SPF: w mieście będzie całkowicie wystarczającą ochroną przeciwsłoneczną.

krem bb

Korektor? Ale tylko wodoodporny

Wiem, że niektóre z was nie potrafią żyć bez korektora. Sama należę do takich osób. Bez korektora ani rusz! To on pozwala mi ukryć to, co powinno być zakryte przed całym światem. Jednakże w sezonie letnim warto wybrać nie zwykły korektor, którego używacie w pozostałych miesiącach, ale wodoodporny. To właśnie ten produkt pozostaje na miejscu przez cały dzień – bez spływania i rozmazywania się.

Jak cienie do powiek, to tylko w płynie

Podobnie rzecz ma się z cieniami do powiek. Na pewno nie mogą to być produkty klasyczne, w kamieniu lub sypkie. W makijażu letnim najlepiej sprawdzą się cienie w płynie. Stworzone są one w taki sposób, że nałożone na powiekę zastygają dając makijażowi oka nieporównywalnie większą trwałość i piękne satynowe wykończenie.