Szukaj
Close this search box.

Tłuste powieki – jak wykonać makijaż

tłuste powieki makijaż

Spis treści

Tłusta cera potrafi przysporzyć wiele problemów. Ale jeszcze większych dostarczają tłuste powieki. Bo jak wykonać ładny make up, kiedy wszystko się świeci i tłuści. Na takich powiekach cień nie będzie trzymał się zbyt długo. Również eyeliner rozmaże się chwilę po aplikacji, a tusz po prostu pokruszy tworząc mało estetyczny efekt pandy. Specjalnie dla dziewczyn, które na co dzień zmagają się z tłustymi powiekami, przygotowałam krótki poradnik na temat niełatwej sztuki makijażu oka. Okazuje się, że przy odrobinie wysiłku można wykonać nie tylko ładny i estetyczny, ale przede wszystkim trwały make up.

Tłuste powieki – koniecznie oczyść skórę

Zanim zaczniesz jakiekolwiek działania w obrębie powiek, najpierw dokładnie oczyść skórę. Obowiązkowo przy pomocy beztłuszczowego kosmetyku. Dzięki temu skóra pozbędzie się resztek makijażu oraz sebum. Nie będzie się szybko świecić i tym samym przez dłuższy czas utrzyma makijaż.

Tłuste powieki – zmatuj skórę

Preparat beztłuszczowy to jedno. Bardzo ważne przed nałożeniem makijażu jest zmatowanie powiek. W tym celu użyj specjalnych bibułek matujących. Po tym zabiegu twoja skóra będzie dobrze przygotowana na przyjęcie kosmetyków kolorowych.

jak zrobić makijaż na tłustych powiekach

Tłuste powieki – nie bój się bazy

Najłatwiejszym sposobem na utrzymanie kosmetyków kolorowych na swoim miejscu jest użycie cienkiej warstwy bazy pod cienie. To genialny wynalazek, który naprawdę działa. Działanie bazy polega na przedłużeniu trwałości makijażu. Nie będziesz więc musiała się martwić o to, że po kilku godzinach cień i kredka spłyną z powiek.

Kupuj produkty o przedłużonej trwałości

Jeśli masz tłuste powieki, zaprzyjaźnij się z kosmetykami o przedłużonej trwałości. Są to cienie w kremie lub żelowy eyeliner. Jeśli chcesz mieć dodatkową pewność, że nic nie zniszczy twojego makijaż- popraw eyeliner cieniem w tym samym kolorze.

makijaż na tłsutych powiekach

Na koniec całość przypudruj

Idealnym zwieńczeniem makijażu jest nałożenie na powieki cienkiej warstwy transparentnego pudru. Ten jakże prosty i nie zajmujący dużo czasu trik skutecznie przedłuży twój makijaż.