Szukaj
Close this search box.

Jak wychwytywać cząstki stałe i usuwać zanieczyszczenia w trakcie prac polerskich?

prace polerskie

Spis treści

Filtrowentylacja przemysłowa stosowana jest w celu ochrony pracowników, środowiska i maszyn. Pomaga w oczyszczeniu miejsca pracy z pyłów i cząstek stałych, które emitowane są podczas różnego rodzaju obróbki, również wykańczającej. Polerowanie to ostatni etap przygotowywania elementu, mający na celu uzyskanie pożądanej gładkości przedmiotu. Jak skutecznie oczyścić powietrze z zanieczyszczeń, które powstają podczas prac polerskich?

Dlaczego należy stosować filtrowentylację przemysłową?

Podczas polerowania, jak i w czasie innych rodzajów obróbki powstają różnego rodzaju pyły, cząstki stałe i opary. Niezależnie od obrabianego materiału, większość z nich ma negatywny wpływ na działanie maszyn, ponieważ wnikają w podzespoły urządzeń i obniżają ich sprawność. Zanieczyszczenia mogą też prowadzić do rozwoju poważnych chorób układu oddechowego. Odpowiednio dobrana filtrowentylacja przemysłowa nie tylko zapewnia bezpieczeństwo pracownikom, ale też ogranicza zanieczyszczenie środowiska. Pomaga zachować też wysoki komfort pracy, a tym samym zwiększa wydajność produkcji.

Jak działa stół czyszczący z odciągiem dolnym?

Stoły z odciągiem dolnym pomagają w zachowaniu higieny i bezpieczeństwa podczas wykonywania prac polerskich. Produkt wyposażony jest w odciąg, który na bieżąco usuwa oparty i pyły z powierzchni roboczej. Urządzenie wykorzystuje do oczyszczania pulsacyjny przepływ powietrza. Jego największą zaletą jest możliwość wyłapywania pyłów bezpośrednio w miejscu ich emisji bez zaburzania przestrzeni pracy. Ponadto tłumi hałas, a dzięki wkładom filtracyjnym zapewnia najwyższą skuteczność filtracji pyłu.

Jakie zalety ma przenośny odpylacz?

Przenośny odpylacz zapobiega rozprzestrzenianiu się cząstek powstających podczas prac polerskich na terenie zakładów przemysłowych, warsztatów samochodowych i zakładów stolarskich. Nie ingeruje w przestrzeń roboczą, dzięki wyposażeniu w długie elastyczne ramiona ssące. Skutecznie pochłania różnego rodzaju cząstki powstające podczas polerowania drewna, metali, tworzyw stycznych oraz szkła. Przenośne odpylacze marki Welldone można zakupić np. w firmie Maszyny Polskie z Torunia. Sklep oferuje ciche, łatwe w obsłudze urządzenia, które charakteryzuje silny przepływ powietrza oraz niskie zużycie energii.