Szukaj
Close this search box.

Kurs fotografii: Kraków i Warszawa. Kiedy i dlaczego warto skorzystać?

Kurs fotografii Kraków - Akademia Nikona - początek kariery profesjonalnego fotografa

Spis treści

Fotografia to zajęcie, które nigdy nie jest zwykłą pracą, wyłącznie sposobem na zarobienie pieniędzy. Dobry fotograf to taki, która kocha swoje zajęcie, podchodzi do niego z niezwykłą pasją, a każde zlecenie traktuje bardzo indywidualnie i wyjątkowo. Oczywiście, niezbędny jest też talent, a także opanowanie podstawowych technik i zagadnień z zakresu fotografii. Dlatego każda osoba, która pragnie na dłużej związać się z aparatem, powinna zdecydować się na kurs fotografii. Na czym on polega i gdzie można odbyć taki kurs?

Kurs fotografii dla początkujących – najlepsza droga do perfekcji

W sieci można znaleźć bardzo wiele ofert różnych kursów dla fotografów. Są skierowane do osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z fotografią i pozwalają na uzyskanie certyfikatu, ale nie tylko. Także zaawansowani fotografowie mogą znaleźć tam cenną wiedzę lub przypomnieć sobie podstawy z zakresu robienia zdjęć. Każdy z takich kursów oferuje poszerzenie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej z zakresu fotografii, technik fotografowania oraz sposobów na uzyskanie pożądanych efektów na wykonywanych zdjęciach.

Szkolenie fotograficzne dla początkujących ma za zadanie zapoznać uczestników ze sprzętem fotograficznym, sposobem korzystania z różnych jego funkcji, ale też robienia bardziej kreatywnych i profesjonalnych zdjęć. Taki kurs zwykle prowadzony jest przez doświadczonych fotografów, którzy są aktywni zawodowo, zatem nie tylko z pasją przekazują wiedzę, ale też w trakcie zadań praktycznych mogą indywidualnie doradzić każdemu z osobna, na co warto zwrócić uwagę i nad jakimi technikami jeszcze popracować.

Dlaczego warto skorzystać z takiego kursu?

Istnieje różnica między kursem, warsztatem i fotoekspedycją. Jak już wspomnieliśmy, kursy są skierowane do osób, które nie posiadają jeszcze szerszej wiedzy czy też wykształcenia, a chciałyby rozpocząć pracę w tym zawodzie. Kurs to podstawowa forma szkolenia, zwykle zdecydowaną częścią takiego kursu jest wiedza techniczna przekazywana przez kompetentny zespół. Kurs na ogół trwa cały jeden dzień, wypełniony intensywną nauką. Pozwala zatem w stosunkowo krótkim czasie znacząco podnieść swoje umiejętności i uzyskać certyfikat otwierający większe możliwości zawodowe.

Kurs fotografii dla początkujących pozwoli Ci lepiej poznać sprzęt taki jak body aparatu, osłona przeciwsłoneczna

 

Do najważniejszych zalet kursów fotograficznych można zaliczyć:

  • możliwość opanowania biegłego użytkowania swojego aparatu fotograficznego i wszystkich jego funkcji – pozwoli to na lepsze dopasowanie opcji aparatu do efektów na zdjęciach, jakie chcemy uzyskać;
  • poznanie tajników fotografii zarówno w teorii, jak i w praktyce – każdy kurs fotografii uwzględnia zarówno wykłady, jak i zajęcia praktyczne w postaci robienia zdjęć w studio lub w plenerze. Każdy uczestnik będzie mógł swoim aparatem wykonać zdjęcia pod okiem profesjonalistów i dowiedzieć się, nad czym jeszcze powinien popracować;
  • zapoznanie się z fotografowaniem w manualnym trybie – kurs fotografii pozwala poznać takie parametry, jak ISO, czas otwarcia migawki, czas naświetlania czy przysłona. Taka wiedza pozwoli lepiej korzystać z funkcji aparatu, natomiast na zawsze pożegnać się z trybem automatycznym, który za nas ustawia najbardziej optymalne parametry;
  • możliwość porozmawiania i skonfrontowania swoich umiejętności z profesjonalistami;
  • możliwość zadawania pytań i szkolenia się pod okiem specjalistów w dziedzinie fotografii;
  • dostęp do profesjonalnego studia fotograficznego oraz sprzętu – wyposażenie studia fotograficznego, takie jak soft-box, blenda czy rozwijane tło, nie należy do najtańszych, dlatego mało kto na początku swojej kariery fotograficznej może pozwolić sobie na wyposażenie takiego studia. W trakcie kursu mamy za to możliwość popracować w takim studio i oswoić się z warunkami pracy profesjonalnych fotografów. To bardzo rozwijające i motywujące do dalszej nauki i pracy;
  • możliwość uzyskania certyfikatu potwierdzającego zdobyte kwalifikacje.

Akademia Nikona – kurs fotografii: Kraków i Warszawa

Szkoła fotograficzna Nikona organizuje kursy fotograficzne dla amatorów, które pozwalają zapoznać się z tajnikami fotografii, ale też przekonać się, że do robienia doskonałych zdjęć wcale nie potrzeba skomplikowane sprzętu. Kursy są prowadzone przez doświadczonych fotografów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą w przystępny i ciekawy sposób. W ofercie Akademii Nikona znajdziemy kursy dla początkujących z obsługi aparatu oraz podstaw fotografii. Kolejne kursy omawiają bardziej zaawansowane kwestie z zakresu obsługi światła sztucznego, tj. lamp błyskowych oraz wywoływania zdjęć. Z takim dorobkiem wiedzy śmiało można skorzystać następnie z Warsztatów i zajęć Masterclass dedykowanych profesjonalnym fotografom chcących dalej rozwijać swoje umiejętności.

Kurs fotografii Kraków, Warszawa - Akademia Nikona - pozwoli zapoznać się ze sprzętem profesjonalnym

Kursy odbywają się między innymi w Krakowie i w Warszawie. Informacje o najbliższych terminach organizowanych kursów można znaleźć na stronie Akademii Nikona: kurs fotografii Kraków, kurs fotografii Warszawa.