Szukaj
Close this search box.

Laser do cięcia blach. Jakie są jego zalety?

Spis treści

Dużo firm, które do swojej bieżącej działalności wykorzystuje blachę oraz stal, decyduje się na to, aby korzystać z usług cnc, czyli profesjonalnej obróbki blach. Jedną z najbardziej popularnych jest ciecie laserem. Umożliwia ona osiągnięcie bardzo dobrego efektu, w stosunkowo krótkim czasie. Cięta może być różnorodna blacha, o różnej średnicy. Wykorzystany laser zapewnia równość cięcia, brak szarpania krawędzi, zmiany parametrów technicznych. Możemy również wycinać praktycznie każdy kształt, nie będziemy marnować blachy.


Technologia cnc daje naprawdę bardzo dużo możliwości. Jeżeli chcemy w sposób naprawdę profesjonalny dokonywać wszelkiego rodzaju obróbek, przygotować obudowy maszyn i urządzeń, części do nich, jak również blaszane fasady czy dekoracje, cięcie laserowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Im lepszą firmę wybierzemy, tym na pewno efekt końcowy, obróbki, które otrzymamy, będą odpowiadać naszym potrzebom.

Zobacz także: https://www.pankrzys.com/2022/02/21/nowoczesne-elementy-do-maszyn-jak-je-zamowic/

Wybór odpowiedniej firmy. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Z oczywistych względów po prostu na doświadczenie. W dobie stale rosnących cen materiałów budowlanych oraz wykończeniowych, maksymalne wykorzystanie materiałów, brak strat materiałowych, odpowiednie trzymanie się projektu – jest rozwiązaniem podstawowym. Chcąc wybrać odpowiedniego wykonawcę, powinniśmy zapytać o portfolio, poprosić o wykonanie egzemplarza testowego.

Drugą kwestią jest rodzaj posiadanego lasera. Powinien on pozwalać na to, aby spokojnie pracować z różnego rodzaju materiałami. To bardzo ważne, gdyż musimy mieć pewność, że dany sprzęt wytnie dokładnie taki kształt, jakiego oczekujemy – według również projektu.

Kompleksowo takim wycinaniem zajmuje się firma https://emcek.waw.pl/.

Jakie są główne zalety cięcia laserowego?

Przede wszystkim cięcie laserowe, do którego jest zastosowany odpowiedni laser, skraca czas pracy oraz pozwala na to, aby bez problemu osiągnąć powtarzalność. Jest ona niezwykle ważna i maksymalnie umożliwia wykorzystać arkusz blach. Z jednego możemy wyciąć bardzo dużo elementów, które będą wyglądać tak samo, będą się charakteryzować dokładnie takimi samymi parametrami, wyglądem, rozmiarami, odpornością na intensywne użytkowanie. Gdy mamy do wykonania kilkadziesiąt lub kilkaset elementów, taka powtarzalność oraz szybkie tempo dostarczenia komponentów, mają bardzo duże znaczenie.

Dodatkowo wycinanie laserowe to maksymalna dokładność, która zwłaszcza w przypadku blachy, jest ważna.