Nie masz czasu na zdrowe gotowanie? Wybierz catering dietetyczny!

zdrowe jedzenie

Spis treści

Chociaż gotowanie prostych i zdrowych posiłków nie musi być czasochłonne, to jednak nie każdy z nas ma wystarczająco czasu, by je przyrządzać. W takim przypadku rozwiązaniem może być skorzystanie z cateringu dietetycznego!

Co to jest catering dietetyczny?

Na polskim rynku gastronomicznym catering dietetyczny dostępny jest już od lat i obecnie można skorzystać z niego też w mniejszych miejscowościach. Czym zatem jest ten rodzaj usługi cateringowej?

Catering dietetyczny jest usługą, w ramach której firma cateringowa przyrządza dla swoich klientów posiłki i przekazuje je im w pudełkach. Z tego względu jest ona również określana mianem diety pudełkowej.

Klienci firmy cateringowej najczęściej zamawiają posiłki na cały dzień, dlatego w pudełkach znajdują się wtedy śniadanie, drugie śniadanie, obiad, a także podwieczorek oraz kolacja. Nie trzeba zatem samodzielnie przygotowywać tych potraw, ponieważ każdego dnia mogą być one dostarczone pod określony w zamówieniu adres.

Polecany catering dietetyczny Wodzisław Śląski Likeat– poznaj dostępne oferty w tym mieście i wybierz dla siebie najlepszy wariant diety pudełkowej!

Jakie są główne rodzaje diety pudełkowej?

Firmy cateringowe mogą przedstawić swoim klientom dietę w wielu wariantach, dlatego można dopasować ją do swojego stanu zdrowia, zapotrzebowania kalorycznego oraz do gustu.

Wśród dostępnych diet dostępne są:

  • diety odchudzające

  • diety wegańskie

  • diety wegetariańskie

  • diety bezglutenowe i bez laktozy

  • diety dla sportowców

  • diety dla osób z konkretnymi schorzeniami, na przykład układu krwionośnego, cukrzycą, chorobami tarczycy

Każda dieta jest komponowana w inny sposób, dzięki czemu może ona zapewnić maksymalną efektywność, na przykład w celu zrzucenia nadmiaru kilogramów albo w sytuacji, gdy pojawiają się medyczne wskazania do jej stosowania.

Jaka jest cena zamówienia cateringu dietetycznego?

Koszty związane z cateringiem dietetycznym są zróżnicowane i zależą one głównie od tego, jaki wariant diety będzie wybrany.

Zwykle opłata za jeden dzień diety pudełkowej zaczyna się od około 50 złotych za 5 posiłków, natomiast koszty mogą wynosić nawet do 80-90 złotych dziennie.

Wiele firm cateringowych oferuje swoim klientom możliwość zamówienia cateringu dietetycznego w promocyjnych cenach, dlatego też ceny mogą być wtedy niższe. Dostępne są też firmy pozwalające na zamówienie cateringu na próbę, bez konieczności kupowania dłuższego abonamentu.

Cenniki w firmach cateringowych można znaleźć w internecie, by zobaczyć dostępne warianty diety i wybrać najlepszą dla siebie.