Szukaj
Close this search box.

S.O.S dla pięknych ust

pielęgnacja ust

Spis treści

Piękne, jędrne i gładkie usta to tajna broń każdej kobiety. Same wiecie, że pomalowane czerwoną szminką działają na facetów jak mało co. Kuszą, uwodzą, rozkładają na łopatki. Niestety, dość często na skutek pewnych zaniedbań, nasze usta zaczynają odbiegać od ideału. Stają się spierzchnięte i przesuszone. Nie wyglądają tak, jak powinny. Aby nasze usta pozostawały piękne i kuszące, muszą być odpowiednio przez nas dopieszczone. Jak dbać o usta?

Przede wszystkim – odpowiednia pielęgnacja

Podstawą pielęgnacji ust powinno być solidne nawilżanie, a niekiedy nawet i natłuszczanie. I o tym nie powinnyśmy zapominać. Na pewno bardzo przydatne w codziennej pielęgnacji ust są wszelkiego rodzaju pomadki odżywcze, kremy i balsamy z filtrem UV, olejkami roślinnymi oraz masłem shea. Do bardzo spierzchniętych ust poleca się wazeliny, które świetnie je natłuszczają i tworzą na nich film ochronny.

Miód i cukier

Bardzo pomocne w pielęgnacji ust są produkty naturalne, z domowej spiżarni – miód i cukier. Sięgały po nie nasze mamy i nasze babcie. My także powinnyśmy zaprzyjaźnić się z nimi. Nakładanie miodu na usta to jeden z najstarszych, jednocześnie najlepszych sposobów na przywrócenie im gładkości. Cukier z powodzeniem może zastąpić peeling i podobnie jak miód, przywróci ustom gładkość. Ale uwaga! Miód i cukier nie zdziałają cudów, jeśli nie będziemy po nie sięgać regularnie.

Masaż ust

Pielęgnacja ust nie byłaby kompletna, gdyby nie masaż. Tak moje drogie – usta również wymagają masażu. Dzięki ten niewinnej czynności, pozostają jędrne i gładkie. Masaż ust dobrze wykonuje się przy pomocy szczoteczki do zębów. Naprawdę nie musimy inwestować w żadne inne bajery. Do masażu można użyć peelingu, który pomoże usunąć z powierzchni ust martwy naskórek i tym samym pomoże odzyskać piękny kolor.

Maska na usta

Jeśli myślisz, że usta mogą obyć się bez maseczek odżywczych, to jesteś w błędzie. Podobnie jak inne partie naszego ciała, raz na jakiś czas wymagają aplikacji maski. Zabieg ten skutecznie je odżywi i przywróci pożądaną gładkość. Zamiast specjalnej maski na usta, z powodzeniem można użyć kremu nawilżającego. Grubą warstwę kremu nakładamy na usta i pozostawiamy na około 5 minut. Po tym czasie krem zmywamy z ust i gotowe.