Nowoczesna pralka- czyli jaka?

jaka pralke wybrac

Spis treści

Pralka- czyli urządzenie dostępne praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Czy można bez niej normalnie żyć? Jakie funkcje oferują nowoczesne pralki? Co poza klasycznymi ubraniami można w nich prać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się poniżej.

Jak wybrać dobre urządzenie?

Zanim poznamy wszystkie nowoczesne funkcje pralek dostępnych na rynku najpierw sprawdźmy na co zwracać uwagę podczas zakupu nowego urządzenia. Oczywiście programy i ich ilość, to dosyć istotny parametr, ale równie ważne będą na przykład wymiary pralki. Jeśli bowiem mieszkamy w bloku i jeżeli mamy małą łazienkę, to liczy się każdy wolny centymetr przestrzeni. Na szczęście producenci pralek stają na wysokości zadania i do swojej oferty ciągle wprowadzają nowy sprzęt o różnych wymiarach. Na rynku dostępne są pralki o standardowej głębokości 60 cm lub nieco węższe o głębokości 45 cm. W tym miejscu warto także zaznaczyć, że pralki mogą różnić się sposobem ładowania prania i otwierania drzwiczek. Te mniejsze modele mogą być bowiem otwierane z góry. To także oszczędza miejsce. Co jeszcze jest ważne podczas wybierania palki? Warto zwrócić również uwagę na:

– zużycie prądu, im większa klasa energetyczna pralki tym lepiej;

– moc urządzenia, chodzi nie tylko o samo pranie, ale także o wirowanie; Im większe obroty tym bardziej suche pranie;

– głośność, pralka powinna cicho pracować nawet przy włączeniu największych obrotów wirowania;

– ilość programów;

– pobór wody;

Klasyczne programy

Wybierając nową pralkę do domu większość z nas zwraca uwagę na zainstalowane w niej programy. Jest to bardzo ważne, bo od tego zależy jak funkcjonalna będzie dana pralka. W każdym dostępnym na rynku urządzeniu można znaleźć od kilku nawet do kilkunastu programów. Te podstawowe umożliwiają:

– pranie bawełny;

– pranie tkanin mieszanych;

– pranie tkanin syntetycznych;

– pranie ręczne;

– pranie wstępne;

– krótkie pranie;

Praktyczne funkcje

Mając spore możliwości wyboru możemy kupić pralkę zaprojektowaną na miarę naszym potrzeb. I tak na przykład jeżeli posiadamy w domu zwierzęta, to normalnym zjawiskiem jest, że na naszych ubraniach oraz na kocach czy poduszkach będzie znajdować się dużo sierści. Czyszczenie tak zabrudzonej odzieży przy zastosowaniu klasycznego programu do prania nie będzie skutecznym rozwiązaniem. Owszem, ciuchy się odświeżą, ale sierść nadal na nich pozostanie. Na szczęście czołowi producenci pralek znaleźli na to doskonałe rozwiązanie i stworzyli program dedykowany właśnie do prania ubrań zabrudzonych sierścią zwierząt.

Kolejnym nowoczesnym i niezwykle praktycznym programem będzie pranie przy użyciu pary. Jest to opcja szczególnie polecana alergikom. Ciepła para nie niszczy ubrań, a jednocześnie pierze i dezynfekuje. W tym miejscu warto także dodać, że pranie z parą znacznie zaoszczędza pobór wody, co w dzisiejszych czasach korzystnie wpłynie na nasze portfele i na nasze środowisko. Dowiedź się więcej na temat Jakie funkcje mają nowoczesne pralki? Sprawdź także dlaczego warto wybierać krótkie programy do prania i dlaczego należy dobierać programy do konkretnego typu odzieży.

Jeśli  natomiast w naszej szafie królują ubrania z jedwabiu lub z wełny, to kupując nową pralkę warto sprawdzić czy będzie w niej program adresowany do prania właśnie tak delikatnej odzieży. Z drugiej strony jeżeli mamy dzieci, które mocno brudzą ubrania lub jeśli sami uczęszczamy na jakieś treningi, to przydałby nam się program do tkanin mocno zabrudzonych. Nowoczesna technologia jest na tyle zaawansowana, że umożliwia stworzenie programu, który nie będzie niszczyć ubrań, a który jednocześnie będzie je skutecznie dopierać.