Szukaj
Close this search box.

Organiczne jedzenie dla dzieci – czy warto?

produkty gerber organic

Spis treści

Prawidłowe żywienie dzieci to bardzo ważny element ich rozwoju. Większość rodziców w momencie rozszerzania diety, staje przed dylematem – czy wybrać dania ze słoiczków, czy samemu codzienne gotować obiadki. Nie da się ukryć, że ta pierwsza opcja jest o wiele wygodniejsza. Gotowe dania dla maluchów są praktyczne, wygodne i… zdrowe, o ile oczywiście wybierzemy te właściwe. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoja pociecha dostaje wszystko co najlepsze, powinnaś sięgnąć po żywność organiczną. Jeszcze do niedawna tego typu żywność kojarzona była z jedzeniem dla dorosłych. Dziś możemy serwować ją także maluszkom, zwłaszcza że na rynku zadebiutowały niedawno produkty Gerber Organic (sprawdź TUTAJ).

Eko dla małego człowieka

Wszystko, co dziecko je w pierwszych latach życia, ma wpływ na jego zdrowie i rozwój. Nie jest bowiem tajemnicą, że system immunologiczny dziecka nie jest w pełni rozwinięty i nie potrafi bronić się przed szkodliwymi substancjami, tak dobrze jak robi to organizm dorosłego człowieka. Jednym z powodów, dla których warto wybierać produkty ekologiczne i organiczne dla niemowląt jest zdrowie dziecka – teraz i w przyszłości.

Organiczna żywność, czyli jaka?

Żywność typu Gerber Organic różni się od każdej innej żywności. Przede wszystkim tym, że poszczególne produkty (obiadki, deserki) powstają ze starannie wyselekcjonowanych warzyw i owoców kupowanych z ekologicznych gospodarstw. Takie gospodarstwa muszą spełniać ściśle określone warunki. Przede wszystkim przy uprawie roślin czy warzyw mogą korzystać wyłącznie z naturalnych metod. Wszelkie wspomagacze, pestycydy, sztuczne nawozy są tu surowo zabronione. Znaczek bio, organic lub eko znaczy nie tylko to, że rośliny rosły zdrowo, ale także, że kontrolowany był cały proces produkcyjny – od rolnika, poprzez zakład przetwórczy, aż po miejsce pakowania poszczególnych produktów. Żywność organiczna oznacza, że człowiek nie ingerował zbytnio w produkcję. Jest ona zdecydowanie zdrowsza, gdyż bliższa naturze.

produkty gerber organic
Mus z gruszki Gerber Organic (źródło: www. zdrowystarwprzyszlosc. pl)

Żywność organiczna przeciwdziała alergii

Liczne badania naukowe potwierdziły, że jedzenie organiczne nie wywołuje u dzieci tyle alergii, co zwykła żywność. Co ciekawe, maluchy żywione produktami organicznymi prawie wcale nie zmagają się z alergiami.

Żywność organiczna ma więcej składników odżywczych

Żywność taka jak Gerber Organic zawiera o wiele więcej składników niż wszystkie inne podobne produkty. Co ważne – posiada stosowne certyfikaty udowadniające jej najwyższą jakość. Taka żywność jest wolna od GMO, a więc składników i dodatków modyfikowanych genetycznie.  Większość obiadków i deserów dla maluszka posiada prosty skład, ale dzięki temu dokładnie wiemy, co podajemy naszemu maleństwu. Mamy pewność, że mus jabłkowy jest wyprodukowany w całości z najlepszych jabłek pochodzących z eko upraw, a obiadek z marchewką w roli głównej posiada zdrową marchew z eko gospodarstwa.

produkty gerber organic
Zielona kompozycja Gerber Organic (źródło: www.zdrowystartwprzyszlosc.pl)

Linia Gerber Organic

Produkty Gerber Organic to 11 nowych kompozycji stworzonych zgodnie z eko zasadami. Zarówno warzywa, jak i owoce wchodzące w  skład dań uprawiane były z  poszanowaniem naturalnego rytmu przyrody, a przede wszystkim bez stosowania sztucznych nawozów. Co ważne, proces ich przetwarzania prowadzono tak, aby  w  jak największym stopniu zachować wartość odżywczą ekologicznych surowców. Największą siłą Gerber Organic jest prosty skład. Znajdziesz w nich co najwyżej składniki. Nic więcej. Zero polepszaczy smaku i konserwantów. Dzięki temu produkty Gerber Organic idealnie sprawdzą się przy rozszerzaniu diety malucha. Twoje dziecko na pewno będzie zadowolone z nowych doznań smakowych, a ty nie będziesz musiała mieć obaw, że coś je uczuli.