Szukaj
Close this search box.

Rozszerzamy dietę malucha!

słoiczki gerber dla dzieci

Spis treści

Rozszerzanie diety dziecka to przełomowy czas dla całej rodziny. To bardzo ważny etap w życiu każdego maluszka. Nic więc dziwnego, że większość rodziców podchodzi do tego z ogromnym przejęciem. Rozszerzanie diety malucha to wprowadzanie nowych pokarmów, a co za tym idzie – możliwość odkrywania nowych smaków i nowych konsystencji. Maluszki bardzo lubią ten czas. W końcu mogą zjeść coś innego niż mleko 😉

Rozszerzanie diety – małe porcje na dzień dobry

Jak to mawiają „nie od razu Kraków zbudowano”. Również twoje dziecko nie zacznie od razu jeść pełnych obiadów. Metoda małych kroczków sprawdzi się tu najlepiej. Rozszerzanie diety dziecka rozpocznij od maleńkich porcji. 1 łyżeczka nowego produkty na początek będzie wystarczająca. Z czasem mogą to być 2-3 łyżeczki, a później kolejne.

karmienie dziecka łyżeczką

Spokój i obserwacja

Czasami potrzeba czasu, aby dziecko zaakceptowało nowe smaki. Dlatego nie zmieniaj ich zbyt często. Nowy smak możesz podawać maluszkowi przez kilka dni, a nawet i tygodni. Spokojnie, na pewno mu się nie znudzi! Dzięki temu dziecko będzie miało chwilę, aby przyzwyczaić się do nowego koloru i nowej konsystencji. Podawanie przez dłuższy czas nowego dania ma także inne plusy. Możesz spokojnie zaobserwować, jak dziecko reaguje na nowy smak, czy nowe składniki go nie uczulają, itp.

Gerber dla dzieci – słoiczki idą w ruch!

Słoiczki dla dzieci to świetne rozwiązanie, które bardzo ułatwia rozszerzanie diety. Wśród słoiczków dostępne są zarówno obiadki, jak i deserki. Wiele produktów dedykowana jest dzieciom już po 4 miesiącu życia. Dużym zaufaniem wśród rodziców cieszy się Gerber dla dzieci. Oczywiście dla najmniejszych dzieci zaleca się obiadki jednoskładnikowe o gładkiej konsystencji. Pediatrzy zalecają aby pierwszym, nowym posiłkiem była marchewka. Dobrze sprawdzi się też jabłuszko. Jeśli dziecko będzie dobrze tolerować nowe smaki, można spróbować sięgnąć po bardziej urozmaicone mieszanki, np. marchewkę z ziemniakami. Nieco starszym dzieciom można już podawać posiłki z mięsem, np. marchewkę z jagnięciną lub cielęcinę z marchewką i dynią Gerber dla dzieci. Posiłki w słoiczkach dla jeszcze starszych dzieci mogą zawierać już kasze, kawałki warzyw, a nawet makaron!

słoiczki dla dzieci

Odpowiednie przygotowanie posiłków

Słoiczki, np. Gerber dla dzieci to bez wątpienia wygodna metoda karmienia. Ale uwaga! Raczej nie podajemy dziecku posiłku prosto ze słoiczka, zwłaszcza jeśli wiemy, że dziecko nie zje całego dania. No chyba, że akurat jesteśmy poza domem. Zawsze lepiej jest przełożyć danie do miseczki i nakarmić dziecko jego ulubioną łyżeczką.

Nigdy nie zmuszamy do jedzenia

Warto pamiętać, aby nie zmuszać dziecka do jedzenia. Jeśli maluch wysyła wyraźne sygnały, że już ma dość i więcej nie chce jeść – pozwól mu na to. Pamiętaj nic na siłę, bo wtedy dziecko może się zniechęcić.

Dlaczego warto wybierać dania w słoiczkach?

Obiadki i deserki w słoiczku takie, jak Gerber dla dzieci to wygoda i bezpieczeństwo. Tego typu dania są bardzo poręczne i można nimi nakarmić dziecko w każdej sytuacji, również w podróży. Poza tym dzięki słoiczkom, my rodzice, oszczędzamy czas, który możemy poświęcić na zabawę z pociechą. Warto w tym miejscu dodać, że dania w słoiczku nie zawierają konserwantów. Długi okres przydatności to efekt zastosowania specjalnej technologii, niczego więcej! Poza tym, dania typu Gerber dla dzieci nie zawierają soli i cukrów. Są również wolne od wzmacniaczy i polepszaczy smaku. I co ważne – są odpowiednio zbilansowane żywieniowo. Mamy więc pewność, że karmimy dziecko tym, co najlepsze. Fajne jest również to, że dania ze słoiczka są odpowiednio dostosowane do wieku dziecka.