Szukaj
Close this search box.

Philipiak – jego działalność oraz oferta

Garnek Philipiak na kuchni

Spis treści

Marka Philipiak już od dłuższego czasu funkcjonuje na rynku wyrobów i akcesoriów kuchennych, jako jeden z niekwestionowanych liderów. Na jej rzecz przemawiają: wysoka jakość oraz niezawodność oferowanych produktów. Jednak to nie jedyne atuty, które budzą zaufanie wśród nabywców.

Krótka historia producenta

Początki firmy sięgają 1974 roku, kiedy to na przedmieściach Mediolanu powstała pierwsza nowoczesna – jak na tamte czasy i warunki – fabryka. Główny filar jej działalności stanowił wyrób wyjątkowo trwałych, wielofunkcyjnych naczyń kuchennych ze stali szlachetnej. Jej walory szybko docenili klienci, a firma zaczęła ich masową produkcję.

W 2001 roku nastąpił przełom: Philipiak nawiązał współpracę z polskim przedsiębiorcą. Efektem czego stała się międzynarodowa marka Philipiak Milano, która, jako pierwsza na świecie opatentowała metodę zespalania wielowarstwowego naczynia z jego ściankami. To nowatorskie rozwiązanie bardzo szybko zdobyło uznanie klientów w Europie i Ameryce. Dzisiaj produkty sygnowane logo marki obecne są na niemal wszystkich światowych rynkach.

Philipiak i jego oferta

Jeszcze do niedawna logo tej firmy kojarzył się głównie z drogimi, lecz bardzo funkcjonalnymi garnkami. Dzisiaj asortyment Philipika jest o wiele większy i obejmuje nie tylko kuchenne, ale również jadalniane akcesoria.

łosoś na talerzu

Naczynia – tradycyjne czyli garnki oraz patelnie oraz naczynia specjalnego przeznaczenia, jak: gęsiarka, wok, szybkowar, lasagnery czy zestaw ze stali chromowo-niklowej do fondue. Wszystkie cechują:

  • atrakcyjny design i przyjemne dla oka wzornictwo;
  • wygoda użytkowania;
  • szeroka gama pojemności;
  • duże zróżnicowanie przeznaczenia.
  • Sprzedawane są w zestawach lub pojedynczo.

Zastawy / komplety porcelanowe, które wyróżniają:

  • nowoczesne i ponadczasowe wzornictwo;
  • praktyczne zastosowanie – zastawy obiadowe oraz komplety do kawy i herbaty;
  • lekkość;
  • stabilność.

Na chwilę obecną Philipiak przygotował trzy eleganckie linie: Elegi; Moderno; Fiore.

Urządzenia kuchenne – elektryczne. Elegancko zaprojektowane, wytrzymałe, intuicyjne, łatwe w utrzymaniu w czystości. Pomagają w prowadzeniu zdrowego gospodarstwa domowego.

Akcesoria

Należą do nich noże i komplety sztućców. Wszystkie wykonane z wysokiej jakości nierdzewnych surowców. Noże sprzedawane są wraz z gustownym stojakiem, zaś sztućce w praktycznym wielorazowym opakowaniu.

spotkania Philipiak

Najważniejsze filary działalności Philipiaka

Marka działa nie tylko pod szyldem najlepszego producenta naczyń i akcesoriów kuchennych. Philipiak zajmuje się także działalnością charytatywną i edukacyjną. Przykład tej pierwszej stanowi cyklicznie organizowane wydarzenie o wdzięcznej nazwie: Obiady Czwartkowe. Ich pomysłodawcą jest Tomasz Filipiak – założyciel Philipiak Polska. Każdy taki Obiad odbywa się w innym prestiżowym lokalu gastronomicznym, a jego głównym celem staje się pozyskanie środków na potrzeby fundacji założonej przez Ewę Błaszczyk – Akogo?. Uczestnicy kosztują zdrowych autorskich potraw, wymieniają się doświadczeniami oraz dyskutują na ważne tematy związane ze: sztuką, kulturą i sportem. Największą atrakcję Obiadów stanowi obecność wyjątkowych gości, czyli przedstawicieli świata sztuki, kultury i sportu. Listę najczęściej zapraszanych osób znajdziecie TUTAJ. Pod tym adresem zyskacie również przepis na jedno z kultowych dań Obiadów Czwartkowych, które możecie przygotować we własnej kuchni.

W czym przejawia się natomiast edukacyjny charakter działalności marki? Otóż Philipiak wspiera merytorycznie i bezpośrednio liczne akcje informacyjne związane z szerzeniem wiedzy na temat zdrowego stylu życia wśród dorosłych, jak i dzieci. Poza tym, jest też organizatorem licznych festynów poświęconych temu zagadnieniu, w czasie których, uczestnicy mogą zdobyć cenne informacje, ale także posmakować w lekkiej dietetycznej kuchni.

Słowem podsumowania: Philipiak, który niegdyś uchodził jedynie za synonim luksusu, dzisiaj zmienia swój charakter. Funkcjonuje już nie tylko, jako dobrze rozpoznawalna marka naczyń czy urządzeń kuchennych. Daje się również poznać, jako doskonały edukator i promotor zdrowego odżywiania. Warto o tym pamiętać, gdy po raz kolejny otrzymamy zaproszenie na pokaz czy event z jego udziałem.