Problemy z brzuszkiem, a mleko modyfikowane

jakie mleko na ulewanie

Spis treści

Najlepszym pokarmem dla niemowlaka jest mleko jego mamy. Niestety, nie każda mama może karmić w sposób naturalny. Niektóre kobiety nie mają wystarczająco dużo pokarmu, aby wykarmić swoje pociechy. Wówczas jedynym słusznym rozwiązaniem staje się mleko modyfikowane. Odpowiednio dobrane do potrzeb maluszka, doskonale wywiązuje się ze swojej roli. Wspomaga układ odpornościowy lub trawienny dziecka. Dodatkowo, mleka specjalistyczne, jak np. mleko nan zaparcia czy mleko nan ulewanie minimalizują problemy z niedojrzałością układu pokarmowego. Jakie mleko modyfikowane wybrać, zwłaszcza gdy dziecko od samego początku cierpi na problemy z brzuszkiem?

Mleko Nan na problemy z brzuszkiem

Ulewania, zaparcia, uciążliwa kolka – to częste problemy niemowlaków. Całe szczęście można im zaradzić i tym samym nie narażać dziecka na przykre dolegliwości. Dzieciom, które mają problemy z ulewaniem, warto podawać specjalne mleko nan ulewanie, czyli mieszankę z dodatkiem skrobi ziemniaczanej, która zagęszcza pokarm (np. NAN AR). Dobrym rozwiązaniem będzie też mleko nan ulewanie ze skrobią z drzewa świętojańskiego. Na zaparcia idealne będzie mleko nan zaparcia z dodatkiem pro lub prebiotyku. Zarówno probiotyki, jak i prebiotyki działają wspomagająco na florę bakteryjną jelit – rozrzedzają stolec i tym samym ułatwiają jego wydalanie. Bolesnych kolek unikniemy podając dziecku mleko modyfikowane, w którym cząstki białek mleka krowiego zostały rozdrobnione podobnie jak w mleku typu HA (np. NAN HA Sensitive).

Mleko na zaburzenia wchłaniania

Ulewanie, kolki i zaparcia to nie jedyne problemy, z którymi boryka się większość maluchów. Niektóre dzieci cierpią na zaburzenia wchłaniania. W takich przypadkach, niemowlakom należy podawać mleko z MCT. Są to lekkostrawne tłuszcze, które łatwo się przyswajają i tym samym nie obciążają jelit. Dodatkowo tłuszcze te są szybko przetwarzane na energię i wspomagają wchłanianie wapnia. Tego typu mleka dostępne są wyłącznie na receptę, dlatego przed zakupem należy skonsultować się z lekarzem pediatrą.