Szukaj
Close this search box.

Proste włosy w trzech krokach

sposoby na proste włosy

Spis treści

Marzą Ci się idealnie proste włosy, ale Twoje wciąż skręcają się w fale? Spokojnie, nie ma co się frustrować. Każde włosy, nawet bujne loki, można wyprostować. Wystarczy tylko opanować trzy proste triki i po problemie. Czego będziesz potrzebować do osiągnięcia efektu prostych włosów? Na pewno dobrej prostownicy, szamponu wygładzającego i to wszystko. No to zaczynamy!

  1. Mycie włosów

Każde prostowanie włosów rozpoczynamy od umycia włosów. Jeśli chcesz uzyskać trwały efekt prostych włosów, sięgnij po szampon wygładzający. Następnie po umyciu włosów i dokładnym spłukaniu szamponu, zaaplikuj na włosy odżywkę o działaniu nawilżającym. Pamiętaj aby mycie zakończyć chłodniejszym strumieniem wody. Dzięki temu zamkniesz łuski włosów, co pomoże wygładzić włosy i zapobiec efektowi puszenia.

  1. Suszenie włosów

Suszenie włosów nie jest wskazane, ale często nie mamy wyjścia i musimy sięgnąć po suszarkę. No trudno. Warto tylko pamiętać, aby nie suszyć włosów gorącym strumieniem, gdyż może to zniszczyć włosy lub bardzo je przesuszyć. Lepiej suszyć włosy odrobinę dłużej, ale bezpieczniejszym letnim powietrzem. Na sam koniec zaserwuj włosom zupełnie chłodne powietrze.

  1. Proste włosy i prostowanie

Idealnie proste włosy osiągniesz dzięki użyciu prostownicy. Jeśli jesteś przed zakupem urządzenia, obowiązkowo wybierz model z ceramicznymi płytkami, funkcją jonizacji oraz z regulacją temperatury. Pamiętaj też, aby przed każdym prostowaniem nanieść na włosy specjalny kosmetyk termoochronny, który zabezpieczy fryzurę przed działaniem wysokich temperatur.

Przystępując do prostowania włosów, najpierw rozgrzewamy prostownicę do odpowiedniej temperatury. Im bardziej kręcone włosy, tym temperatura powinna być wyższa. Prostowanie włosów zawsze rozpoczynamy od tyłu głowy i stopniowo kierujemy się ku przodowi. Uwaga! Podczas przesuwania prostownicy po włosach nie należy się zatrzymywać, bo to spowoduje znaczne przesuszenie lub co gorsza – spalenie włosów. Po wyprostowaniu włosów można spryskać je jedwabiem w płynie, który pozwoli utrwalić efekty i sprawi, że proste włosy będą trzymać się dłużej.