Szukaj
Close this search box.

Co na przeziębienie dla dzieci

syropy na przeziębienie dla dzieci

Spis treści

Sezon zimowy w pełni, a to oznacza jedno – większą podatność na infekcje. O ile dorośli radzą sobie dość dobrze z przeziębieniem, o tyle maluchy nie zawsze dobrze znoszą infekcje. Gdy boli je główka lub gardełko, mają katar i kaszel szybko stają się marudne i płaczliwe. Pierwsze objawy przeziębienia u dziecka mogą pojawić się około 48 godzin po zakażeniu. Warto mieć na uwadze, że przeziębienie rozwija się powoli. Jeśli zaatakujemy od razu, a więc już przy pierwszych objawach, wówczas mamy większą szansę na to, że nie rozwinie się za bardzo. Jak zdusić przeziębienie w zarodku? Co podać dziecku, gdy złapie je infekcja?

STOP antybiotykom!

Zacznijmy od tego, że przeziębienia nigdy nie leczymy antybiotykami. W przypadku infekcji sezonowej lepiej sprawdzą się domowe sposoby takie, jak ciepły rosół, herbatka z sokiem malinowym, herbata z miodem i cytryną, itp. Na przeziębienie dla dzieci świetnym rozwiązaniem są syropy, które zawierają ekstrakty roślinne z bzu czarnego, malin lub pelargonii afrykańskiej. Lekarze polecają syropy Pelavo, które poradzą sobie nie tylko z pierwszymi objawami przeziębienia, ale także uzupełnią dietę podczas infekcji i będą naturalnie wspierać organizm w trakcie choroby.

sposoby na przeziębienie dla dzieci
Na przeziębienie dla dzieci? Syropy Pelavo na bazie naturalnych składników!

Na przeziębienie dla dzieci: syropy Pelavo

Pelavo to syropy na przeziębienie dla dzieci, które zwalczają m.in. suchy kaszel i pomagają leczyć chore zatoki. Można je podawać dzieciom w różnym wieku. Syropy Pelavo zawierają w swoim składzie wyłącznie naturalne składniki: ekstrakt z lipy, witaminę C oraz standaryzowany ekstrakt z korzenia pelargonii afrykańskiej. Więcej na ten temat tutaj: http://pelavo.pl/przeziebienie-u-dziecka.html

Domowe sposoby na przeziębienie dla dzieci

O ile dziecko nie ma wysokiej gorączki, nie trzeba podawać mu leków zbijających temperaturę. Leki przeciwgorączkowe podajemy w momencie, kiedy temperatura ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza. Dobrze sprawdzą się też skarby z domowej spiżarni, jak np. cebula, która pomaga leczyć kaszel i minimalizuje ból gardła. Dobrym i naturalnym rozwiązaniem na przeziębienie dla dzieci jest również ciepłe mleko z masłem i miodem. Jeśli maluszka męczy katar, warto sięgnąć po wodę morską i płukać nią nosek dziecka. Dobrze sprawdzą się też inhalacje z soli morskiej.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!