Rozgrzewające przyprawy

przyprawy na rozgrzanie organizmu

Spis treści

Zima w pełni, a co za tym idzie – temperatury niestety nas nie rozpieszczają. O ile lubimy zimno i wszystko co z zimą związane, o tyle nie ma problemu. Problem pojawia się w momencie, kiedy należymy do ciepłolubnych. Niestety, przez pracę i codzienne obowiązki raczej nie możemy zaszyć się w domu pod ciepłym kocem. Co zatem możemy zrobić, aby przetrwać ten zimny i zimowy czas? Na pewno powinnyśmy postawić na rozgrzewającą kuchnię i… rozgrzewające przyprawy. Tego typu jedzenie to chyba jedyny i najlepszy ratunek dla zmarzniętego organizmu. Rozgrzewające przyprawy to dość bogaty wachlarz wyboru. Poniżej prezentuję wam moją topową trójkę. Dzięki tym przyprawom rozgrzejecie organizm od środka, a przy okazji rozpieścicie zmysły i zadbacie o zdrowie.

Imbir dobry na wszystko

Imbir znany jest na całym świecie. To jedna z najpopularniejszych przypraw, którą możemy wykorzystać na sto różnych sposobów. Świetnie sprawdza się jako dodatek do grzańca, ciepłej herbaty, kawy, a nawet kakao. Imbir doskonale uzupełnia smak potraw obiadowych. Można dodawać go do zup i sosów, a także dań mięsnych. Ja osobiście uwielbiam dodać imbir do domowych wypieków. Imbirowe ciasteczka do wynalazek najlepszy na świecie! A jak działa imbir? Poza tym, że skutecznie rozgrzewa organizm, to na dodatek wzmacnia odporność, chroni przed wirusami i bakteriami oraz poprawia krążenie.

imbir na rozgrzanie

Aromatyczny cynamon

A jeśli nie przepadacie za imbirem i jego dość ostrym smakiem, powinniście zaprzyjaźnić się z cynamonem. Obowiązkowo cejlońskim, bo ten uznawany jest za najlepszy i najzdrowszy. Cynamon, podobnie jak imbir, wspaniale rozgrzewa organizm, a do tego cudownie podbija smak potraw. Można go dodać do porannej kawy, ciast, ciasteczek, owsianek i rozmaitych deserów. Kasza jaglana z jabłkami i cynamonem to idealny posiłek na zimę!

A może być tak kardamon

Moją osobistą listę must have przypraw zamyka kardamon. Najbardziej lubię go jako dodatek do kawy, jednakże jego zastosowanie jest o wiele bogatsze. Kardamon pomaga w infekcjach dróg oddechowych, działa przeciwzapalnie i wykrztuśnie. Do tego podkręca przemianę materii i pobudza krążenie. Wspaniale rozgrzewa i tym samym zapewnia przyjemne ciepło.