Szukaj
Close this search box.

S.O.S dla suchej skóry

pielęgnacja suchej skóry

Spis treści

Sucha skóra to częsta pamiątka po wakacjach. Opalanie, do tego kąpiele w morskiej wodzie mają niekorzystny wpływ na kondycję naszej skóry. W efekcie ich działania staje się ona przesuszona, szorstka, często też pozbawiona blasku. Spokojnie! Wszystko można naprawić, o ile zareagujemy w odpowiednim momencie. Jak ratować suchą skórę i nie pogorszyć sytuacji?

Po pierwsze – uwaga na kąpiele

W sezonie letnim długie seanse w wannie zamieniamy na krótkie prysznice. To pierwsza i podstawowa zasada. Zwłaszcza jak Twoja skóra nie domaga po urlopie, nie możesz dodatkowo męczyć jej kąpielami. 10 minutowy prysznic z powodzeniem wystarczy, aby umyć i odświeżyć skórę, a przy okazji nie wysuszyć jej jeszcze bardziej.

Po drugie – sucha skóra nie lubi mydła

Sucha skóra bardzo nie lubi mydła, więc jeśli masz takowe w swojej łazience, jak najszybciej się go pozbądź. Mydło ma to do siebie, że lubi uszkadzać płaszcz lipidowy. Dla suchej skóry brzmi to jak wyrok. Zamiast mydła wybierz nawilżające mleczko lub olejek pod prysznic. Fajną propozycją są kosmetyki na bazie aloesu lub masła shea. Sucha skóra na pewno będzie Ci za nie wdzięczna.

jak dbać o suchą skórę
Sucha skóra wymaga nawilżania. Postaraj się wybrać balsam, który w swoim składzie posiada aloes, glicerynę lub witaminę E

Po trzecie – intensywne nawilżanie

Niby każda z nas wie, że nawilżanie odgrywa istotną rolę w pielęgnacji skóry. Dlaczego więc duża część z nas o tym zapomina? No właśnie. Sucha skóra potrzebuje dość dużych porcji nawilżenia. Nie zapomnij więc o aplikowaniu odpowiedniego balsamu przynajmniej dwa razy dziennie. Do nawilżania skóry wybierz albo olejek, albo balsam – w zależności od tego, co bardziej do Ciebie przemawia. Możesz też spróbować oleju kokosowego, który dzięki bogactwu składników odżywczych ratuje skórę i przywraca jej dobrą kondycję. Uwaga! Kosmetyk nawilżający aplikuj zawsze zaraz po zakończonej kąpieli, kiedy skóra jest jeszcze delikatnie wilgotna. Tylko wtedy preparat ma szansę lepiej się wchłonąć i tym samym lepiej zadziałać. W ciągu dnia możesz spryskiwać ciało lekką mgiełką o właściwościach nawilżających. Taka mgiełka nie obciąży skóry, a przynajmniej zadba o właściwy poziom jej nawilżenia i zapewni odpowiednią ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.