Szukaj
Close this search box.

Masz suchą skórę? Sprawdź, co jeść

sucha skóra dieta

Spis treści

Sucha skóra to problem wielu kobiet. Często pojawia się na zakończenie wakacji lub wraz z nadejściem jesieni. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być niedostateczne nawodnienie organizmu, zmienne temperatury, działanie promieni słonecznych, słona woda, zbyt częste kąpiele w wannie zamiast prysznica, a także w sezonie jesiennym – częste przebywanie w mocno ogrzewanych pomieszczeniach. Prawda jest taka, że sucha skóra może być nie lada problemem. Przez to, że swędzi i piecze, może zaburzyć normalne funkcjonowanie. Dobra wiadomość jest taka, że możemy temu zaradzić i to z pomocą odpowiedniej diety! Nie wiem czy wiesz, ale to, co jemy każdego dnia ma istotny wpływ na naszą skórę i jej kondycję. Niektóre z produktów działają wysuszająco na skórę i to właśnie z nich należy zrezygnować jesienią. Inne pomagają skórę nawilżyć. Szczegóły poniżej 🙂

Produkty, które wysuszają skórę

Jeśli twoja skóra jest sucha – swędzi, piecze lub ma tendencje do zaczerwienienia, koniecznie wyrzuć ze swojej diety wszelkie suche produkty. Paluszki, krakersy, chipsy, precle nie służą suchej skórze i dodatkowo ją wysuszają. Dietetycy zalecają  także wyeliminowanie typowych alergenów, a więc pszenicy, orzeszków ziemnych, nabiału będącego źródłem laktozy.

migdały dla suchej skóry
migdały pomogą rozwiązać problemy z suchą skórą

 

Sucha skóra – to powinnaś jeść

Wiesz już czego unikać, aby nie pogorszyć kondycji skóry. A co jeść powinnaś? Szczególnie mile widziane są soczyste owoce, np. ananas, melon lub mango. Skóra ucieszy się też z obecności w diecie produktów zawierających zdrowe tłuszcze i kwasy omega-3. Olej kokosowy również dobrze się sprawdzi i co ciekawe – możesz używać go nie tylko w kuchni, ale także jako kosmetyk nawilżający skórę. Oczywiście musisz też pamiętać o wypijaniu dużych ilości wody. Pozwoli to nawilżyć skórę od środka. Jeśli nie lubisz niegazowanej wody, dodaj do niej kilka kropki soku z cytryny. Możesz też sięgać po herbatki ziołowe, zwłaszcza rumianek. Co jeszcze pomoże suchej skórze? Na pewno migdały. Dzięki temu, że są świetnym źródłem witaminy E, zapewniają skórze gładkość i elastyczność. Nie bez powodu wiele balsamów i kremów do ciała zawiera w swoim składzie witaminę E. Sucha skóra podziękuje ci również za orzechy włoskie. Zawierają one wysoką zawartość tłuszczów omega-3, które zapewniają skórze dobrą kondycję.