Szukaj
Close this search box.

Trzy sposoby na gładkie usta

domowe sposoby na gładkie usta

Spis treści

Sezon zimowy w pełni. Może i mrozy nie pojawiają się zbyt często, ale jak już się pojawią to potrafią solidnie dać w kość. Szczególnie narażone na negatywne działanie czynników zewnętrznych są nasze usta. W zetknięciu z chłodem i silnym wiatrem mogą bardzo się przesuszać, a następnie pierzchnąć i pękać. Nie jest to ani przyjemne, ani estetyczne. Niestety, nie sposób tego uniknąć. Skóra ust jest bardzo cienka i delikatna. Gdy nie zostanie odpowiednio zabezpieczona, prędzej czy później ulegnie uszkodzeniu. Zazwyczaj prędzej niż później. Chcąc zapobiec przykrym dolegliwościom, należy zabezpieczać usta przed każdym wyjściem z domu. Dobrze sprawdzą się tu balsamy i pomadki do ust, zwłaszcza takie, które zawierają w składzie aloes, glicerynę i witaminę E. W jaki jeszcze sposób zadbać o usta, aby pozostawały w dobrej formie?

Na gładkie usta – miód i cukier

Pomadki lub balsamy do ust to jedno. Na pewno sprawdzą się przy każdym wyjściu z domu. Świetnym rozwiązaniem jest także miód i cukier. Warto po nie sięgać jeśli nie planujemy wyjścia z domu i możemy chwilę poświęcić na pielęgnację ust. Cukier z powodzeniem zastąpi peeling i tym samym skutecznie wygładzi usta. Wystarczy niewielką ilość cukry nałożyć na usta, a następnie wykonać delikatny masaż. W ten sposób nasze wargi odzyskają gładkość i nabiorą ładnego koloru. Miód z kolei to idealna maseczka dla ust. Ten naturalny specyfik skutecznie odżywi usta i pomoże im odzyskać dobrą formę.

sposoby na gładkie usta

Kremowa maseczka na gładkie usta

Na spierzchnięte lub popękane usta niezbędna będzie maseczka z kremu nawilżającego lub odżywczego. Jak ją wykonać? Raz lub dwa razy w tygodniu nakładamy na usta maskę z grubej warstwy kremu i pozostawiamy ją na mniej więcej 5 minut. Po tym czasie zdejmujemy krem z ust – najlepiej przy pomocy bawełnianego wacika.

Masaż ust na jędrne usta

Genialnym rozwiązaniem na przywrócenie ustom dobrej kondycji jest masaż. Regularnie wykonywany sprawi, że usta odzyskają swoją jędrność i sprężystość i nabiorą ładnego kolorytu. Wystarczy sięgnąć po szczoteczkę do zębów i przez chwilę masować nią usta. Tylko tyle i aż tyle. Taki masaż usunie z powierzchni ust martwy naskórek i tym samym pomoże odzyskać im ładny wygląd.

pielęgnacja ust